Szalona pogoń Lotosu Trefla Gdańsk. Skuteczna, bo zakończona wygraną w tie-breaku [ZDJĘCIA]

Gdańscy siatkarze przegrywali z Cuprumem Lubin 1:2 w setach i 20:22 w czwartej partii, a mimo to zdołali wygrać po tie-breaku.

W piątkowe popołudnie siatkarze z Gdańska i Lubina zafundowali trzem tysiącom kibiców zgromadzonym w Ergo Arenie emocjonujące widowisko. A dodajmy, że smaczków nie brakowało. Wypożyczony z Cuprumu Szymon Romać mógł zagrać przeciwko kolegom. W ekipie gości nie brakowało też byłych zawodników Lotosu - Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek i Maciej Gorzkiewicz.

Romać to rezerwowy Lotosu Trefla, który w meczu z Cuprumem zdobył dwa punkty. Bohaterem gdańskiego zespołu został Dmytro Paszycki. Ukraiński środkowy w Lubinie występował w sezonie 2014/2015. W piątek miał znakomitą skuteczność 72 procent w ataku. Zdobył 19 punktów, z czego 6 w tie-breaku.

A udział podopiecznych trenera Andrei Anastasiego w decydującej partii wydawał się przez moment mało realny. Po znakomitym otwarciu gospodarze zgaśli w drugim i trzecim secie. Przegrywali więc 1:2, a na dodatek w czwartej odsłonie nerwowo zrobiło się w końcówce. Po ataku Estończyka Roberta Tähta (19 punktów w meczu, lepszy był tylko Łukasz Kaczmarek - 24) przyjezdni prowadzili już 22:20. Trzy piłki dzieliły ich więc od wygranej za trzy punkty. Paszycki zdobył jednak dwa punkty, asa serwisowego dorzucił Michał Masny, a Damian Schulz blok punktowy i lubinianie zupełnie się pogubili.

W tie-breaku tak gorąco już nie było, bo siatkarze Anastasiego wyszli na prowadzenie, którego skrzętnie pilnowali. W ten sposób wyszli z opresji i wygrali mecz 3:2.

Istotny występ, chociaż nie ze względu na wyniki, zaliczył Miłosz Hebda. Przyjmujący Lotosu Trefla doznał kontuzji tuż przed startem sezonu PlusLigi i po 199 dniach przerwy pojawił się na chwilę na parkiecie w trzecim secie meczu z Cuprumem.

Po wygranej za dwa punkty żółto-czarni nie poprawili swojej lokaty w tabeli. Zmniejszyli za to nieco dystans do Cuprumu. W następnej kolejce, w sobotę 19 listopada, zagrają w Radomiu z Czarnymi.

Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:2 (25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

Lotos Trefl: Masny 2, Mika 14, Paszycki 19, Schulz 14, Pietruczuk 12, Grzyb 3, Gacek (libero) oraz Stępień, Hebda, Gawryszewski 9, Romać 2

Cuprum: Łomacz 1, Pupart 14, Boehme 7, Kaczmarek 24, Täht 19, Hain 7, Rusek (libero) oraz Malinowski 1, Gorzkiewicz