Grała trzecia liga piłkarska. Czarni Połaniec i KSZO 1929 Ostrowiec doznali porażek. Star Starachowice zremisował z Chełmianką 1:1

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Wieczystą Kraków 1:4.
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Wieczystą Kraków 1:4. Wojciech Matusik/Polska Press/Marcin Słoka
W weekend 19-20 kwietnia grałą trzecia liga piłkarska, grupa czwarta. 26. kolejka zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ w minionym tygodniu doszło do zmian trenerów w dwóch świętokrzyskich zespołach. Ze Staru Starachowice z przyczyn osobistych odszedł Tadeusz Krawiec, a od prowadzenia KSZO 1929 Ostrowiec odsunięty został Rafał Wójcik. Tymczasowo zastąpił go trener Krystian Kanarski. Star wywalczył punkt remisując z Chełmianką 1:1. KSZO 1929 przegrał z Wieczystą Kraków 1:4, a Czarni Połaniec ulegli Avii Świdnik 1:2.

Grała trzecia liga piłkarska. Ciekawe mecze w 26. kolejce

Wieczysta Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Swędrowski 38, Michał Mak 77, Karol Danielak 80, Michał Fidziukiewicz 84 - Łukasz Mazurek II 8.
KSZO 1929: Klon - Kołoczek (7 Żebrowski), Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Kramarz (46 Domagała), Nawrot, Ł. Mazurek II, Zimnicki (81 Mohil), Zdyb (81 Lipka) - Pisarek.
Wieczysta: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (75 Mak), Pakulski (75 Sławczew), Łysiak (65 Fidziukiewicz), Swędrowski, Kiedrowicz (75 Danielak) - Jankowski (85 Żivec).
Sędziował: Norbert Chrząstek (Radom).
Żółte kartki: Swędrowski, Faworow, Pakulski, Lipka - Ł. Mazurek II (67 Ł. Mazurek I), Kramarz, Zimnicki.
Widzów: 400.

W spotkaniu tym KSZO 1929 prowadził tymczasowy trener Krystian Kanarski, Zastąpił Rafała Wójcika, który złożył rezygnację po środowym meczu Chemar Rurociągi Pucharu Polski. Ostrowiecki zespół przegrał po karnych z niżej notowanym rywalem i odpadł z tej rywalizacji. Rezygnacja została przyjęta przez zarząd i na razie trenerem jest były wieloletni piłkarz tego klubu Krystian Kanarski, który jest szkoleniowcem grup młodzieżowych.

Początek meczu był wymarzony dla KSZO 1929. Po dalekim zagraniu Nawrota piłka trafiła do Łukasza Mazurka II, który strzałem z 12 metrów trafił do siatki. W 37 minucie Wieczysta wyrównała. Po wrzutce Pietrzaka na dalszy słupek Torres głową zgrał piłkę, ta odbiła się od jednego z zawodników KSZO, trafiła po nogi Swędrowskiego, który z kilku metrów zaskoczył bramkarz gości.

Po przerwie trzy ciosy zadali gospodarze. Autorami bramek byli zmiennicy, który trener Sławomir Peszko desygnował do gry po przerwie.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec prowadzili 1:0, ale ostatecznie przegrali z faworyzowana Wieczystą Kraków 1:4. Wojciech Matusik Polska Press

Czarni Połaniec - Avia Świdnik 1:2 (1:1)
Bramki: Krystian Kardyś 25 - Rafał Kursa 20, Szymon Rak 56.
Czarni: Wieczerzak - Załucki (34. Maj), Bakowski, Chmielowiec (81. Kierys), Banik (81. Mucha) - Kałaska, Bawor, Palonek (65 Gębalski), Smoleń - Guca (65. Wiktor), Kardyś.

Od pierwszych minut było widać że Avia tu przyjechała po trzy punkty, czego efektem było sporo wykreowanych sytuacji podbramkowych.

Wynik spotkania otworzyli przyjezdni w 20 minucie, Rafał Kursa strzałem głową pokonał Marcina Wieczerzaka. W 25 minucie nasz zespół wyrównał. W 34 minucie groźnej kontuzji nabawił się Mateusz Załucki i konieczna była w naszym zespole natychmiastowa zmiana.

Decydująca o końcowym wyniku bramka padła w 56 minucie. Na listę strzelców wpisał się Szymon Rak, który ładną akcję sfinalizował skutecznym strzałem po ziemi.

Zespół Avii Świdnik miał kolejne do strzelenia goli, ale zapobiegły temu dobre interwencje naszego bramkarza Marcina Wieczerzaka, który popisał się wieloma udanymi interwencjami.

Star Starachowice - Chełmianka Chełm 1:1 (0:1)
Bramki: Szymon Stanisławski 88 - Jakub Karbownik 39.
Star: Lipiec - Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański - Głaz, Puton (45+2 Handzlik), Amrozik, Kawecki - Szynka - Stanisławski.
Sędziował: Sebastian Godek z Rzeszowa.

Star do tego pojedynku przystąpił już bez trenera Tadeusza Krawca, który z przyczyn osobistych zrezygnował z prowadzenia drużyny. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po trafieniu Jakuba Karbownika. W doliczonym czasie gry z powodu kontuzji boisko opuścił Włodzimierz Puton. W jego miejsce wszedł Konrad Handzlik.

Punkt dla Staru uratował Szymon Stanisławski w 88 minucie.

W doliczonym czasie gry z powodu kontuzji boisko opuścił Włodzimierz Puton.
W doliczonym czasie gry z powodu kontuzji boisko opuścił Włodzimierz Puton. Marcin Słoka

Siarka Tarnobrzeg - KS Wiązownica 1:0 (1:0)
Bramka: Konrad Misztal 29.
Siarka: Cymerys - Szymocha, Orlik (81 Mróz), Dawid Lisowski (90 Woś), Jodłowski, Kumorek ż, Iwao, Kaliniec (88 Sulkowski), Piotr Lisowski, Misztal ż, Feret (81 Prusiński). Trener Dariusz Kantor.
KS Wiązownica: Piechota - Tabor (46 Wójcik ż), Kasia, Michalik (64 Ożóg), Serafin, Tonia ż (88 Cieśla), Janiczak ż, Kordas, Rak, Melinyshyn, Płaneta (88 Omuru). Trener Valeriy Sokolenko.
Sędziował Tatarzyński (Kraków).

Karpaty Krosno- Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Duda 50 z karnego.

Sokół Sieniawa - Wiślanie Jaśkowice 2:4 (2:0)
Bramki: Franciszek Wróblewski 32, Jakub Czajkowski 38 - Błażej Radwanek 67, 80, 81, Dawid Dynarek 90+2 z karnego.

Świdniczanka Świdnik- Podlasie Biała Podlaska 2:1 (1:0)
Bramki: Miłosz Kutyła 19, Patryk Szymala 84 - Mateusz Wyjadłowski 58 z karnego.

Podhale Nowy Targ - Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (0:1)
Bramki: Karol Smajdor 49, Sergiej Rusjan 57, Roman Mirosznyk 59 - Karol Rycaj 33.

Wisłoka Dębica- Unia Tarnów 2:1 (0:0)
Bramki: Michał Bogacz 51, Tomasz Bała 75 - Jakub Gut 49