Święto Wojska Polskiego okazją do promocji

  Święto Wojska Polskiego okazją do promocji

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w Gdyni już w czwartek. Na okręcie "Błyskawica" kontradm. Waldemar Głuszko, zastępca dowódcy Marynarki Wojennej RP, wręczył medale i odznaczenia 27 oficerom, podoficerom i pracownikom cywilnym MW.
  W piątek o godz. 8 na wszystkich polskich okrętach stacjonujących w portach została podniesiona wielka gala banderowa. Główne uroczystości odbyły się na Skwerze Kościuszki.

  Na płycie Marynarza Polskiego, pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej oraz pomnikiem Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie zostały złożone przez przedstawicieli Marynarki Wojennej, władz miasta, organizacji kombatanckich i społecznych wieńce i wiązanki kwiatów.

  - Marynarka Wojenna też miała udział w "Cudzie nad Wisłą", który miał miejsce 88 lat temu. Podczas Bitwy Warszawskiej działała flotylla wiślana, która wspomagała walczących - powiedział kontradm. Waldemar Głuszko.

  W uroczystościach na Skwerze Kościuszki tłumnie uczestniczyli mieszkańcy Gdyni.
  - Tak mnie wychowali rodzice, że biorę udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych - mówi Karolina Swoboda, mieszkanka ul. 10 Lutego. - Teraz ja staram się tak wychować moje wnuki.

  Święto Wojska Polskiego obchodzone w Gdyni było także okazją do promowania zawodu marynarza.
  - Pomagają nam członkowie ze Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Lądowej Obrony Wybrzeża, którzy rozdają ulotki i zachęcają potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi Marynarki Wojennej - mówi Piotr Adamczak z biura prasowego MW. - Zainteresowanie jest duże i nie tylko panowie pytają co trzeba zrobić, by zostać marynarzem. Coraz więcej młodych dziewcząt chce służyć na okrętach.

  Na Skwerze Kościuszki stanęły dwa działa i karabiny maszynowe, które szczególne zainteresowanie wzbudziły wśród najmłodszych uczestników uroczystości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo