Święto Orangutanów w ZOO. Brunch z małpami, wystawa dzieł malarskich orangutanicy Rai, figle z jej kolegą Albertem - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka nas w gdańskim ZOO. Oliwski ogród zoologiczny zaprasza w niedzielę, 14.07.2018 na Święto Orangutanów.

Czy wiecie, że jesteśmy jedynym ZOO w Polsce, w którym mieszkają orangutany? A może słyszeliście o naszej najnowszej kampanii Ocalmy Orangutany #olejolej?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych wyjątkowych zwierzętach i zobaczyć je z bliska - to pracownicy gdańskiego ZOO zapraszają do ogrodu zoologicznego w niedzielę, 14 października 2018 godz. 11-15 na wielkie Święto Orangutanów!

Zobacz jak świętowano urodziny gdańskich orangutanów Rai i Alberta

Święto Orangutanów w ZOO. Program

Pierwsza część uroczystości odbędzie się w okolicy pawilonu małp człekokształtnych:

 • o godz. 11.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy dzieł Rai.
  Aktualnie 3 obrazy orangutanicy Rai można podziwiać w Oliwskim Ratuszu Kultury. Od 14 października wystawa w pełnym wymiarze (15 dzieł), będzie dostępna w pawilonie małp człekokształtnych w ZOO.
 • o godz. 11.30 brunch z małpami
  Zobaczymy co jedzą orangutany i jak sobie radzą z wydobyciem pożywienia z trudniej dostępnych miejsc.
 • o godz. 11.45 smaczki z życia Rai i Alberta
  Opiekunowie małp wyjawią sekrety z życia człekokształtnych, opowiedzą o ich upodobaniach, charakterach, a także o swojej codziennej pracy.

Zobacz galerię

Na drugą część Święta Orangutanów zapraszamy do sali dydaktycznej w budynku głównym

 • o godz. 12.30 spotkanie z małymi podróżnikami – Pola i Michał w podróży!
  To będzie pierwsze takie spotkanie w naszym ZOO, z wyjątkowymi gośćmi, małymi podróżnikami – 6-letnimi Polą i Michałem, którzy wraz z rodzicami odwiedzają bliższe i najdalsze miejsca na Ziemi, a o swoich doświadczeniach piszą na blogu Pola i Michał w podróży! Byli też na Sumatrze, oglądali orangutany w naturalnym środowisku i na spotkaniu w naszym ZOO opowiedzą o swoich przygodach.
 • w godz. 13.30 – 14.30 czekają nas małpie figle
  Małpie figle, czyli gry, zabawy i konkursy dla młodszych i starszych, a wszystko związane z człekokształtnymi. Kto wie, może dołączy do nas i orangutan…?
 • o godz. 14.30 rozpocznie się pokaz filmu „SOS dla świata – ratujmy zielone płuca Ziemi”
  Dzięki współpracy gdańskiego ZOO z WWF Polska (World Wide Fund for Nature), tego dnia będzie można obejrzeć film z cyklu „SOS dla świata" pod tytułem "Ratujmy zielone płuca Ziemi" z udziałem Anny Dereszowskiej i Pascala Brodnickiego. Odcinek poświęcony jest degradacji lasów tropikalnych na Borneo i Sumatrze, jedynych miejscach, w których żyją orangutany.

Zobacz zdjęcia mieszkańców gdańskiego ZOO

- Nasze orangutany, Raja i Albert, zupełnie jak ludzie - bardzo lubią dostawać prezenty - mówią pracownicy gdańskiego ZOO. - Z okazji ich święta zachęcamy do przynoszenia im bloków technicznych i nietoksycznych kredek świecowych.

Zobacz również: Nowi mieszkańcy zoo w Oliwie. Na świat przyszły cztery lwiątka [zdjęcia, wideo]

Zobacz, jak dentysta leczył zęby lwa Arko w gdańskim zoo: