Święto Morza 2019. Ćwiczenie antyterrorystyczne i ratownicze pod kryptonimem „KORSARZ – 19” [zdjęcia, wideo]

Beata BednarzZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (31 zdjęć)
W czwartek mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdynię obserwować pokaz ćwiczeń antyterrorystycznych i ratowniczych pod kryptonimem „KORSARZ-19”. Pokaz odbył się 27 czerwca 2019 r., w ramach obchodów Święta Morza 2019 r.

Pokaz działań antyterrorystycznych i ratowniczych p.k. „KORSARZ – 19”

Ćwiczenie pokazowe działań antyterrorystycznych i ratowniczych było wyjątkową atrakcją dla mieszkańców Gdyni oraz turystów odwiedzających w tych dniach miasto. Pokaz odbył się w ramach obchodów Święta Morza 2019 r.

Czytaj także

Z uwagi na rejon ćwiczenia (okolice Akwarium Gdyńskiego), była to także wyjątkowa okazja przyjrzenia się z lądu działaniom służb oraz instytucji odpowiedzialnych za reagowanie na zagrożenie terrorystyczne na morzu.

Ćwiczenia działań antyterrorystycznych i ratowniczych fotoreporterzy mogli obserwować z pokładu promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej m/f „NOVA STAR” lub z lądu - z pochylni przy Akwarium Gdyńskim.

Zobaczcie zdjęcia:

Święto Morza 2019. Ćwiczenie antyterrorystyczne i ratownicze...

Liczba jednostek pływających, w tym łodzi bojowych, samolotów i śmigłowców, promu, który odegrał rolę jednostki opanowanej przez terrorystów, a także widowiskowość poszczególnych epizodów zapierały dech w piersi.

Czytaj także

W pokazie działań uczestniczyły m.in.:

  • łodzie bojowe Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i JW Formoza, jednostki pływające SAR: „Sztorm” i „Wiatr”, okręt rakietowy t.„Orkan”, holownik pożarniczy „Fairplay 26”, łódź patrolowa Morskiego Oddziału Straży Granicznej typu „Strażnik”, jednostki pływające Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Komisariatu Wodnego Policji i Izby Administracji Skarbowej, „pozoranci” z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni;
  • śmigłowiec ratowniczy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, samolot patrolowy Urzędu Morskiego w Gdyni.

W ramach ćwiczeń miało miejsce:

  • rozpoznanie z powietrza,
  • abordaż sił specjalnych z szybkich łodzi RIB
  • podjęcie rozbitków zarówno z jednostki pływającej, jak i z wody przez śmigłowiec ratowniczy i jednostki SAR,
  • gaszenie pożaru z wykorzystaniem kurtyn wodnych,
  • ewakuacja „rannego” ze Skweru Kościuszki przez śmigłowiec LPR,
  • defilada jednostek nawodnych - prezentacja sił biorących udział w ćwiczeniu pokazowym.

Pokaz zorganizował Urząd Morski w Gdyni.

Czytaj także

Cudawianki 2019 w Gdyni. Koncertowe powitanie lata. Wystąpil...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

//., Pożyczki na wakacje od 100zł do 25.000zł w 40 minut prosto na twoje konto

wypełnij wniosek na stronie: kredytyk.pl

odbierz gotówkę za chwilę i spełnij swe marzenia //

Dodaj ogłoszenie