Świetny dzień pomorskich drużyn. Trzy zwycięstwa po horrorach [ZDJĘCIA]

To był bardzo dobry dzień dla pomorskich drużyn koszykarskich. Swoje mecze wygrały zespoły Asseco Gdynia, Energi Czarnych Słupsk i Polpharmy Starogard Gdański. Trefl Sopot zagra w czwartek.

Horror i niesamowite emocje były we wszystkich trzech meczach z udziałem pomorskich drużyn. Asseco przegrywało po pierwszej połowie w Krośnie różnicą dziesięciu punktów, a przed ostatnią kwartą ośmiu, a jednak potrafiło odnieść jedno punktowe zwycięstwo. Energa Czarni w czwartej kwarcie meczu z AZS Koszalin roztrwonili przewagę i lepsi okazali się dopiero po nerwowej końcówce. Polpharma z Turowem też walczyła do ostatnich sekund i podobnie jak słupszczanie wygrała swoje spotkanie różnicą dwóch punktów.

Miasto Szkła Krosno - Asseco Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)

Miasto Szkła: Czerapowicz 15, Maddox 12, Wyka 10, Hajrić 9, Oczkowicz 9, Woolridge 8, Dłuski 8, Pita 5, Bręk 3, Rduch.

Asseco: Szubarga 24, Ponitka 16, Matczak 10, Szczotka 10, Żołnierewicz 10, Put 8, Witliński 2, Konopatz, Jankowski, Czerlonko.

Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 72:70 (19:10, 22:18, 16:17, 15:25)

Energa Czarni: Lewis 16, Cesnauskis 13, Good 12, Ginyard 10, Surmacz 10, Kravish 8, Dąbrowski 3, Johnson 0.

AZS: Stelmach 14, Nelson 13, Zalewski 12, Millage 12, Harris 7, Wall 6, Manigault 4, Johnson 2, Sikora 0, Nowakowski 0.

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)

Polpharma: Anthony Miles 15, Łukasz Diduszko 13, Thomas Davis 11, Martynas Sajus 10, Marcin Flieger 10, Uros Mirković 7, Jakub Schenk 6, Martynas Paliukenas 1, Szymon Długosz 0.

PGE Turów: Tweety Carter 18, Michał Michalak 13, Denis Ikovlev 10, Krik Archibeque 10, Uros Nikolić 7, Mateusz Kostrzewski 6, Bartosz Bochno 3, Michał Gospodarek 2, Andrew Ryan 2.