Świeć się z Energą. Szukamy Świetlnej Stolicy Polski! W...

  Świeć się z Energą. Szukamy Świetlnej Stolicy Polski! W województwie pomorskim wygrało Wejherowo! Przed nami finał ogólnopolski

  (ŁK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Świeć się z Energą. Szukamy Świetlnej Stolicy Polski! W województwie pomorskim wygrało Wejherowo! Przed nami finał ogólnopolski
  1/31

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Zakończyło się głosowanie na najładniej oświetlone miasto na Pomorzu. Wygrało Wejherowo! Teraz powalczy w ogólnopolskim finale o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Głosowanie rusza w piątek. W ogólnopolskim konkursie Energa nagrodzi 16 miast - w każdym województwie pomoc dla potrzebujących trafi do jednej miejscowości. W puli nagród znajdują się sprzęty AGD o łącznej wartości aż 200 000 zł.
  O tytuł najładniej oświetlonego miasta na Pomorzu rywalizowały: Pelplin, Kartuzy, Chojnice, Człuchów, Słupsk, Gdańsk, Starogard Gdański, Pszczółki, Nowy Staw, Malbork, Kwidzyn, Pruszcz Gdański, Nowy Staw, Brusy, Miastko, Tczew, Gdynia, Sztum, Rumia.

  Trwa jubileuszowa edycja plebiscytu „Świeć się z Energą”. Akcję organizuje Energa wraz z „Dziennikiem Bałtyckim”. W głosowaniu wybieramy najpiękniejsze świąteczne iluminacje.

  Wejherowo wygrało etap wojewódzki akcji "Świeć się z Energą" i ma szansę powalczyć z innymi miastami o miano Świetlnej Stolicy Polski.

  Wyniki plebiscytu miast w województwie pomorskim - kliknij!


  Zobacz galerię

  Zwycięzca konkursu wojewódzkiego otrzymuje energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł pochodzący ze sklep.energa.pl, który władze miasta przeznaczą na cel charytatywny. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w regionie, awansuje do ogólnopolskiego finału, gdzie powalczy o dodatkowy sprzęt warty 40 000 zł.


  Przed nami głosowanie ogólnopolskie! Start w piątek  W ostatniej edycji plebiscytu Świetlną Stolicą Polski po raz drugi z rzędu ogłoszony został Zamość. Miasto zdobyło ponad 70 tys. głosów i otrzymało od Grupy Energa warty 50 000 sprzęt AGD, który trafił do potrzebujących.


  Jak fotografować święta? PORADNIK WIDEO LIDII POPIEL  Mistrzowie świątecznej fotografii

  KLIKNIJ i zagłosuj na świąteczne fotografie!


  Równolegle z głosowaniem na „Świetlną stolicę Polski” przeprowadzany jest konkurs fotograficzny. Energa funduje w nim wspaniałe nagrody o łącznej wartości 40 000 zł, w tym nagrodę główną, którą jest zaproszenie do Gdańska na weekend w hotelu dla dwóch osób.

  Zgodnie z założeniem konkursu jury poszukuje przede wszystkim największej kreatywności jego uczestników. Nagrody i wyróżnienia w konkursie można wygrać zarówno walcząc w plebiscycie o głosy naszych Czytelników, jak i zdobywając uznanie komisji konkursowej z udziałem Lidii Popiel, słynnej polskiej fotografki, która jest ambasadorem plebiscytu „Świeć się z Energą”.

  Głosujemy na zdjęcia, które uchwycą magię świąt!

  Każdy mógł zgłosić kilka zdjęć w 5 kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja, Moja Szopka. Zdjęcia autorów kandydujących do tytułu „Mistrza Świątecznej Fotografii” można zobaczyć w galerii na stronie dziennikbaltycki.pl. Tam też można było zgłosić fotografie do konkursu do 7 stycznia. Głosowanie potrwa do 18 stycznia 2019 roku.

  Dodatkowo miłośnicy fotografii mobilnej będą mogli rywalizować na Instagramie. Spośród zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury nagrodzi 13 osób. Trzy osoby otrzymają smartfony, a 10 otrzyma bony do sklep.energa.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo