Świąteczne konkursy z RODM Gdańsk

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Morena
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów z województwa pomorskiego do udziału w konkursach!

Najmłodsi mają za zadanie przygotować świąteczną kartkę dla „przyjaciela z daleka”. Co za tym idzie kartka powinna zawierać nawiązania do polskich tradycji świątecznych i być prawdziwą wizytówką klasycznych polskich świąt.

Nieco starci, czyli uczniowie szkół podstawowych mają przygotować „świąteczną kartkę od Polonii”. To znaczy? Trzeba wyobrazić sobie jak mogą wyglądać święta w domach Polaków mieszkających poza ojczyzną i przedstawić to w formie pracy plastycznej.

Oba powyższe konkursy dotyczą wykonania pracy plastycznej. Prace mogą być wykonane dowolną metodą – ważne jednak by były samodzielne. Prace plastyczne w formie zdjęć lub skanów powinny zostać przesłane na adres: [email protected].

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów prawdziwie DYPLOMATYCZNE WYZWANIE!

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie „Świątecznego poradnika młodego dyplomaty. Uczestnicy muszą więc wyobrazić sobie, że przygotowują dla młodego dyplomaty poradnik, w którym chcą przygotować go na kulturę i tradycje kraju do którego ma wyjechać. Uczestnicy konkursu powinni skupić się na tym jak ma przygotować się na swoje pierwsze święta w innej kulturze i czego może się tam spodziewać. Wybierać można tylko kraje w którym Polska posiada swoją ambasadę. Prace pisemne w formacie doc lub pdf powinny zostać przesłane na adres: [email protected].

Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie zgłoszenia do konkursu. Wszystkie szczegóły i potrzebne dokumenty znajdują się na: www.rodm-gdansk.pl.

Dodaj ogłoszenie