Superniania na sygnale

  Superniania na sygnale

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W powiecie kartuskim będzie dojeżdżający psycholog, który niczym tytułowa "Superniania" z telewizyjnego programu edukacyjnego stacji TVN, pojawi się w rodzinach potrzebujących pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczo-opiekuńczych.
  Rozpoczęły się poszukiwania rodzin zainteresowanych takim wsparciem.
  Zwykle to pracownicy socjalni dostrzegają potrzebę pomocy rodzinom w pokonywaniu kłopotów wychowawczych. Rodzice bagatelizują problemy. Z czasem jednak czują się bezsilni wobec swoich dzieci. Są wśród nich takie, które od najmłodszych lat terroryzują starszych rzucaniem się na podłogę, odmawiają uparcie wykonywania poleceń, umiejętnie wykorzystują niekonsekwencję rodziców.

  - Do takich właśnie rodzin trafić ma psycholog w ramach projektu "Profesjonalna niania" - mówi Gabriela Gołata, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. - Obejmie opieką na razie 12 rodzin, które czują się bezradne wobec pojawiających się problemów opiekuńczo-wychowawczych u dzieci.

  Psycholog będzie przyjeżdżał do rodziny, spędzał z nią trochę czasu, by poznać jej kłopoty. Dla każdej rodziny opracuje indywidualny plan pracy, który będzie realizować wspólnie z rodzicami. Po określonym czasie ponownie pojawi się w rodzinie, by zobaczyć, jak wdrażane są te ustalenia. Jeśli zajdzie potrzeba, wprowadzi korekty do planu. Dobrze byłoby, gdyby w domu mogła zostać zainstalowana kamera, która rejestrowałaby zachowania członków rodziny. Nagranie byłoby analizowane przez psychologa wspólnie z rodzicami.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo