Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SuPErC na tropie – pierwsza misja Superbohatera w służbie metodologii couveuse

art. spons.
Kto znajdzie lekarstwo na problem bezrobocia? Kto wypowie walkę nieskutecznym metodom? Kto wprowadzi innowacyjne rozwiązanie dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej? Odpowiedź jest jedna: nowy Superbohater SuPErC w służbie innowacyjnej metodologii couveuse!

Misja: aktywne i efektywne zwalczanie Bezrobocia dzięki wprowadzaniu modelu inkubatora CouveusePL do Polski.

Wyposażenie: kostium Superbohatera; peleryna; ustawy i rozporządzenia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; model inkubatora CouveusePL!

Supermoce: innowacyjność; moc zwalczania Bezrobocia; umiejętność skutecznego wprowadzania zmian (w tym prawnych); zdolność niesienia pomocy osobom chcącym założyć własną firmę; moc przemieszczania się w czasie i przestrzeni (głównie do Belgii i Francji); umiejętność wymawiania nazwy CouveusePL!

Kogo wezwiesz? SuPErC!


Z pamiętnika SuPErC
Kolejny dzień, kolejna eskapada na moim koncie. Stoczyłem walkę z odwiecznym, najgroźniejszym, śmiertelnym wrogiem. Bezrobocie stawiało zaciekły opór – dobrze, że udało mi się zwyciężyć w tej potyczce. To najbardziej podstępny i zaciekły przeciwnik, z jakim zdarzyło mi się zmierzyć. Atakuje z wielką siłą i obezwładnia nieświadomych niczego ludzi. Jego moc rośnie - żywi się bezsilnością swoich ofiar. Prześladuje ich w najtrudniejszym z możliwych momentów. Brak perspektyw, trudne poszukiwania pracy, pomoc niedostosowana do potrzeb – to pożywka dla Bezrobocia. Nie mogę pozwolić by zawładnął światem – muszę zebrać silną grupę pomocników, którzy pozwolą mi efektywnie wykorzystać moją moc! Moc rozpowszechniania metodologii couveuse. Dzięki niej osoby niepewne swoich możliwości uzyskają pomoc i staną się prawdziwymi przedsiębiorcami z szansą na sukces na rynku! Couveuse będzie źródłem ich siły. Zdobędą wszystkie potrzebne umiejętności i wiedzę. Bezrobocie zostanie zaatakowane z wielu stron jednocześnie, atak będzie miał atomową moc rażenia.
Na razie muszę się skupić na poszukiwaniu członków mojej drużyny – Drużyny CouveusePL. Dzięki nim moja misja zakończy się sukcesem!
Poszukiwania czas zacząć!


W służbie metodologii couveuse

Couveuse (czyt. kuwes) to metoda aktywizacji osób bezrobotnych, która obecnie z powodzeniem sprawdza się we Francji i Belgii. W ramach couveuse eksperci wspierają osoby przygotowujące się do prowadzenia własnej firmy. Inkubator couveuse daje im możliwość przetestowania pomysłu na biznes bez konieczności rejestracji w urzędach. Przedsiębiorcy - testerzy przekonują się czy ich pomysł jest opłacalny, czy mają szanse na znalezienie rynków zbytu oraz odbiorców dla swoich towarów i usług, czy działalność określonego rodzaju jest potrzebna. W ramach działań inkubator couveuse weryfikuje razem z osobą zainteresowaną jej pomysł – organizowane są spotkania, odbywają się rozmowy, przeprowadzane są analizy finansowe, badanie rynku. Jeśli pomysł okaże się ciekawy, inkubator oferuje dalsze szkolenia, doradztwo we wszystkich dziedzinach związanych z prowadzeniem firmy. Gdy przedsiębiorcy w ramach couveuse uznają, że są gotowi na samodzielność, wychodzą z inkubatora i zakładają własną działalność gospodarczą. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby oraz każdego pomysłu – to pomoc „szyta na miarę”.

Użytkownicy, użytkowniczki, czyli każdy może dołączyć do drużyny SuPErC!

Jak każdy Superbohater, tak również SuPErC potrzebuje zespołu oddanych kompanów, którzy będą z powodzeniem realizować jego misję – upowszechnienie modelu inkubatora CouveusePL wśród przedstawicieli instytucji rynku pracy.

Kto może stanąć u boku naszego Superbohatera? Do drużyny SuPErC zapraszamy przedstawicieli oraz przedstawicielki organów administracji samorządowej i państwowej, instytucji, organizacji społecznych i gospodarczych zainteresowanych oraz powołanych do rozwiązywania problemów społecznych w zakresie obniżania wskaźników bezrobocia lub zainteresowanych zagadnieniami rynku pracy i podejmowania działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Pomocą naszemu Superbohaterowi mogą służyć także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Dzięki korzystaniu z modelu CouveusePL oraz prowadzeniu własnego inkubatora każdy ma szansę wpływać na zmniejszenie bezrobocia – każdy może być Superbohaterem w służbie metodologii couveuse!


Kilka informacji o projekcie z supermocą!

SuPErC może pełnić swoją misję dzięki wparciu zespołu specjalistów projektu PI-PWP CouveusePL. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”.

Celem głównym projektu jest:
- poprawa jakości wsparcia dla osób bezrobotnych w zakresie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej dzięki prowadzeniu inkubatora CouveusePL (inkubator umożliwiający testowanie działalności gospodarczej przed jej oficjalną rejestracją);
- adaptacja modelu couveuse do polskich realiów prawnych, gospodarczych i społecznych oraz włączenie go do polityki społecznej, co umożliwi korzystanie z modelu instytucjom rynku pracy.

Więcej informacji dotyczących misji SuPErC, metodologii CouveusePL oraz postępów podopiecznych inkubatora - www.couveuse.pl.

Kontakt z Superbohaterem/ biurem projektu:
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
ul. Warszawska 28a/2, 40-008 Katowice
tel. 032 376 75 65, tel./fax: 032 273 26 62
e-mail: [email protected]

W ramach projektu dbamy o zachowanie oraz promowanie zasady równości szans kobiet i mężczyzn.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: SuPErC na tropie – pierwsza misja Superbohatera w służbie metodologii couveuse - Dziennik Zachodni

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki