Sukces pływaka Manty

Marcin Łukowicz z klubu pływackiego Manta Kościerzyna wywalczył złoty medal w Pucharze Świata w Pływaniu w Płetwach.

Zawody odbyły się w Olsztynie. W pływackiej rywalizacji wzięło udział około 150 zawodników reprezentujących barwy takich państw jak: Ukrainy, Rosji, Niemiec, Białorusi, Litwy, Meksyku, Kolumbii, Francji, Estonii oraz Polski.

Trzeba zaznaczyć, że w zawodach o randze Pucharu Świata, zawodnik Manty Kościerzyna wystartował po raz pierwszy w historii. Dodajmy, że Marcin Łukowicz jest wychowankiem sekcji pływania PCM Garczyn. W konkurencji 50BF (pływanie w dwóch płetwach) uplasował się na siódmej pozycji. Z kolei na dystansie 50PW (pływanie pod wodą) zajął ósmą lokatę. Jednak największy sukces osiągnął w rywalizacji na dystansie 100 PW (pływanie pod wodą w monopłetwie z butlą i automatem oddechowym). Ten odcinek pokonał w czasie 46,35 ss. Marcin Łukowicz, uczeń Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie, okazał się bezkonkurencyjny i zdobył złoty krążek. Dodajmy, że ustanowił również swój rekord życiowy.

- Jestem ogromnie zadowolony z występu Marcina, tym bardziej, że był to debiut - mówi Michał Zarach, trener. - Zawodnik ma ogromne możliwości i zaczyna je stopniowo wykorzystywać. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne medale Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.