Sukces naszych lekkoatletów w Bydgoszczy

Po raz kolejny lekkoatleci z naszego powiatu bardzo dobrze zaprezentowali się podczas sportowej imprezy. Tym razem o najwyższe laury walczyli w czasie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w LA w Bydgoszczy.

W rywalizacji wzięło udział ponad 770 zawodników reprezentujących barwy 49 klubów z województwa pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Bardzo silną reprezentację na tę imprezę wystawił UKS Lipusz. Zawodnik tego klubu - Przemysław Błaszkowski wywalczył srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki osiągając czas 16.04 ss. Tym samym zdobył przepustkę na Mistrzostwa Polski Młodzików w LA. Odbędą się one pod koniec tego miesiąca w Słubicach. Jak podkreśla jego trener, Tomasz Kraskowski, czas, jaki uzyskał jest na chwilę obecną ósmym czasem w Polsce.

Także pozostali zawodnicy lipuskiego klubu pokazali się z dobrej strony. Dawid Słodki zajął piąte miejsce w rzucie dyskiem. Wynik, jaki uzyskał to 38,48 metra. Na takiej samej pozycji uplasował się Jan Ebertowski, który w rzucie oszczepem zanotował odległość 38,72 m. Warto dodać, że ten wynik jest rekordem życiowym tego zawodnika. Rekordy życiowe ustanowili też: Julia Pelowska (szóste miejsce w rzucie dyskiem - 30,15 m), Maciej Breza (szóste miejsce w biegu na 300 m - 38.95 ss), Amelia Żywicka (siódme miejsce w rzucie dyskiem- 30,03 m), Maciej Błaszkowski (ósme miejsce w rzucie dyskiem - 31,98 m) i Nataniel Kopp-Ostrowski (ósme miejsce w biegu na 110 m ppł - 18.41 ss). Z kolei Paweł Dobberstein z kościerskiego Remusa zdobył złoty medal w biegu na 2 km i wywalczył awans na MP. Natalia Felskowska zajęła 5 lokatę w biegu na 1000 m. z czasem 3.12 s ustanawiając rekord życiowy.