Sukces kościerskich pływaków [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Artykuł sponsorowany
Jedenaście medali zdobyli kościerscy pływacy w czasie I rundy Klubowego Pucharu w Pływaniu w Płetwach.

Zawody zostały rozegrane na kościerskiej pływalni. Jak się okazało, własny teren bardzo sprzyjał pływakom z kościerskiej Manty. Klub reprezentowało 24 zawodników, którzy w czasie weekendowych zmagań wywalczyli dla swojej drużyny 11 medali. Aż trzy złote krążki oraz jeden srebrny zdobył czołowy zawodnik kościerskiego klubu Marcin Łukowicz. Na tym jednak nie koniec jego indywidualnych sukcesów. Marcin Łukowicz ustanowił w czasie zawodów, dwa nowe rekordy Polski. Uznano go również najlepszym zawodnikiem całej imprezy, w czasie której zdobył 2948 punktów. Warto też wspomnieć, że medale na UKS Manta Kościerzyna zdobywali: Marta Majewska (złoto), Nadia Dopierała, Julia Greń, Julia Kiedrowska (srebro) oraz Magdalena Majewska, Magda Stoltmann, Marcin Majewski (brąz). W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Nautilusa Jastrzębie Zdrój. Drugie miejsce przypadło Lagunie 24 Toruń, a trzecie zajęła drużyna Delfinka Chodzież. Natomiast UKS Manta Kościerzyna uplasował się na czwartej pozycji. Warto dodać, że zajęcie czwartego miejsca jest historycznym osiągnięciem pływaków z Kościerzyny.