Łukasz Konstanty
Dominika Putto jako jedyna Polka w piątek stanęła na podium zawodów kajakarskiego Pucharu Świata. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Kajakarka Zawiszy Bydgoszcz Dominika Putto wygrała finał nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Polka wyprzedziła Dunkę Frederikke Matthiesen oraz Australijkę Natalię Drobot.

Triumf Putto to pierwsze podium polskiej reprezentacji wywalczone podczas zawodów na Węgrzech.

Finały z udziałem polskich kajakarzy

W piątek Biało-Czerwoni uczestniczyli w pięciu wyścigach finałowych kajakarskiego Pucharu Świata odbywającego się w Szeged. Jedynie Putto udało się stanąć na podium. Nieco gorzej poradzili sobie pozostali przedstawiciele naszego kraju.

W konkurencji C1 200 m piątą lokatę zajął Oleksii Koliadych. Polski kajakarz stracił do zwycięzcy, Uzbeka Artura Gulieva 1,01 sekundy, zaś do miejsca na podium 0,51 s.

Dwie polskie osady wystąpiły w konkurencji C2 200 m kobiet. Lepiej spisały się Magda Stanny i Patrycja Mendelska, które zakończyły finałowy wyścig na czwartej pozycji, ze stratą 2,52 sekundy do najlepszej dwójki - Hiszpanek Antii Jacome i Marii Corbery. Szóstą lokatę zajęły z kolei Amelia Braun i Katarzyna Szperkiewicz (strata 2,92 s).

W konkurencji K4 500 m Polki startujące w składzie: Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Adrianna Kąkol i Putto zajęły szóstą lokatę. Wygrały Chinki, przed Hiszpankami i Nowozelandkami. W finale wziął udział także parakajakarz Mateusz Surwiło (klasa KL3 200 m), który zajął czwartą lokatę

W sobotę kolejne finały z udziałem Biało-Czerwonych

Nasi kajakarze rywalizowali także w finałach B. W konkurencji C1 200 m wyścig pocieszenia wygrała Dorota Borowska (ósmą lokatę zajęła Stanny), z kolei w konkurencji K1 200 m drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Kołodziejczyk.

W finale B wystąpili także Oleksii Koliadych (szóste miejsce) i Dominik Nowacki (ósma pozycja) w konkurencji C1 500 m, a także czwórka w składzie Jakub Stepun, Bartosz Grabowski, Przemysław Korsak i Sławomir Witczak (ósma lokata w K4 500 m).

W sobotę kolejny dzień rywalizacji w Szeged. W finałowych wyścigach wezmą udział m.in. Justyna Iskrzycka i Anna Puławska (K1 1000 m) oraz Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak (C2 500 m). Początek zmagań w trzecim dniu zawodów zaplanowano na godzinę 9:20.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0