We wtorek 7 sierpnia w lesie przy ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie znaleziono suczkę buldoga. Była przywiązana do drzewa sznurkiem, nie miała obroży. Jej stan jest bardzo ciężki. Pomóż odnaleźć tego, kto ją przywiązał.

Suczka ma około 6 lat. Została znaleziona o poranku w środku lasu przez biegacza. Mężczyzna złoży zawiadomienie na policji.

Po rozmowie z weterynarzami okazało się, że suczka wielokrotnie przechodziła cesarskie cięcie, a ostatnia blizna po tej operacji ma maksymalnie 6 dni.

Pies przebywa obecnie w Gdańsku, u Magdaleny Szymańskiej ze Stowarzyszenia Adopcje Buldożków.

- Szczeniaki raczej nie przeżyły porodu. Każdy, nawet pseudohodowca wie, że szczeniaki muszą pić mleko matki minimum miesiąc. Gdyby szczeniaki przeżyły, nikt nie wyrzuciłby matki, bo musiałaby wykarmić młode - mówi Magdalena Szymańska. - To była maszynka do rodzenia szczeniaków. Nie jest rasowa, widać to po umaszczeniu. Szczeniaki umarły, suka była w złym stanie, więc nie była już potrzebna - dodaje.

Suczka nazwana przez opiekunkę Bunia, jest skrajnie zaniedbana. Ma grzyby w uszach, na łapach, jej sierść jest w złym stanie, rodziła minimum 4 razy. Była bardzo niedożywiona.

- Bunia nie jest przyzwyczajona do jedzenia z miski, nie potrafi spać na posłaniu - mówi Magdalena Szymańska. - Nie jest zsocjalizowana, boi się mężczyzn, jest wylękniona, przerażona. Jednak przybiega gdy się ją zawoła - mówi.

Apel o pomoc w znalezieniu sprawcy opublikowało na swoim profilu na Facebooku Stowarzyszenie Adopcje Buldożków.

Za znalezienie sprawcy oferowana jest nagroda w wysokości 5.000 zł, ufundowana przez właściciela innego buldoga.

Suczka dostała antybiotyki, leki wzmacniające i przeciwzapalne. Wkrótce, jeśli uda się ją wzmocnić, musi przejść zabieg sterylizacji.

Stowarzyszenie prosi również o pomoc pieniężną.

"Dzisiejsza wizyta to 550 zł, a czekają nas naprawdę duże wydatki związane z przywracaniem małej do zdrowia, wierzmy wszyscy w to, że nam się uda, chociaż jej stan jest ciężki." - piszą na swoim profilu.

Pieniądze można wpłacać na konto:

15 1160 2202 0000 0002 0821 3750 Stowarzyszenie Adopcje Buldożków , z dopiskiem "darowizna sunia".

Zbiórka została również założona na stronie: www.pomagam.pl Do dzisiaj (08.08.2018) udało się zebrać 8 266 zł, czyli 165% celu.

W przyszłym tygodniu suczka pojedzie do zaufanego domu, gdzie zostanie na stałe.

Węgierska policja uratowała 22 buldogi. Szmuglerzy wieźli je w bagażniku bez wody i jedzenia:

POLECAMY NA STREFIE AGRO: