Subiektywny ranking

Maciej WajerZaktualizowano 
Złota dziesiątka czerwca

1Braki miesiąca: miejsca w kościerskich przedszkolach. Rząd PiS-u zablokował obligatoryjne pójście do szkół 6-latków. Ich rodzice na pewno się cieszą, ale innych ogarnął smutek. Rodzice 3-latków załamują ręce, bo dla ich pociech, wypchniętych przez starszaków, zabrakło w przedszkolach miejsca.

2 Opłata miesiąca: taryfa za wodę i ścieki. Mieszkańcy miasta będą nieco mniej płacić za wodę, ale za ścieki zapłacą zdecydowanie więcej. Jeszcze w kampanii wyborczej burmistrz zapowiadał, że będzie zupełnie inaczej. Wydaje się więc, że połkniętej, wyborczej kiełbasy kościerzynia-nie, nie zapiją miejską wodą.

3Upadek miesiąca: Kaszubia Kościerzyna. W 70. rocznicę założenia KS Kaszubii kibice otrzymali niecodzienny prezent od swych piłkarskich ulubieńców w postaci spadku z III ligi. To wielka porażka, ale kibice, którzy są ze swą drużyną na dobre i na złe, mogą powiedzieć za Ryszardem Ochódz-kim (film „Miś”): z wami przegrać, to jak wygrać.

4Duma miesiąca: milionerzy. Mieszkańcy naszego powiatu mogą mieć powody do dumy. Z kogo? Z milionerów, których liczba powiększyła się w porównaniu z 2014 r. Wniosek? Być może wśród nich są potomkowie mitycznego króla Midasa.

5 Sukces miesiąca: biegi uliczne w Skorzewie. W tej wspaniałej imprezie wzięło udział ponad 360 zawodników, i to w różnym wieku. Leszek Zblewski, organizator imprezy, udowodnił po raz kolejny, że Polak potrafi.

6 Finisz miesiąca: koniec roku szkolnego. Tysiące uczniów zakończyło kolejny rok szkolny, ale nie wszyscy znaleźli się w gronie szczęśliwców. Mowa o tych, którzy postanowili edukować się jeszcze przez rok w tej samej klasie. To chyba ci, którzy zbyt mocno wzięli do siebie stare powiedzenie: ucz się dziecko ucz, nauka to potęgi klucz.

7 Odejście miesiąca: rozstanie z UKS PCM Koś-cierzyna. Trzy czołowe zawodniczki Adrianna Górna, Martyna Borysławska i Mar-tyna Żukowska odeszły z koś-cierskiego klubu. To ogromna strata dla naszego zespołu, ale zgodnie ze słowami piosenki, możemy w tej niezwykle trudnej sytuacji tylko zaśpiewać: nic nie może przecież wiecznie trwać...

8 Wyrok miesiąca: więzienie dla sędziego. Po kilku miesiącach wznowionego procesu, sędzia Janusz K. został skazany nieprawomocnie na 5 lat więzienia. Temida była w tym przypadku bezwzględna i kierowała się słowami bajki: nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

9 Niemowa miesiąca: szef kościerskiej policji. Nowy komendant, w odróżnieniu od swych wielu poprzedników, niezbyt chętnie udziela wypowiedzi dla mediów. Przekonaliśmy się o tym osobiście. Być może to wersja kościerskiego „Brudnego Harry’ego”, który jest fanem innego filmu - „Milczenie owiec”.

10 Ratownik miesiąca: Teresa Preis. Przewodnicząca Rady Miasta to prawdziwy człowiek orkiestra, o wielu talentach. W ostatnim czasie ujawniła kolejny - ratunkowy. Jak się okazało, rzuciła ratunkowe koło burmistrzowi, gdy przykryła go fala opozycyjnej krytyki.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie