Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Brytowie i Witold W.

Tomasz Rozwadowski
Piątek, 1 lipca 2016 r.

1. Pokonani tygodnia: Szwajcarzy. Co prawda etnicznych Helwetów w reprezentacji Szwajcarii jest trzech w porywach, ale i tak zwycięstwo na wagę ćwierćfinału ME było wielkim sukcesem. A dodatkowo nasi chłopcy zemścili się za morderczy kurs franka.

2. Pogromczyni gimnazjów tygodnia: Anna Zalewska. Kto pamięta system szkolny z lat PRL, będzie mógł odświeżyć swoje reminiscencje już w przyszłym roku, ponieważ na rok szkolny 2017-18 obecna minister edukacji zapowiada wdrożenie reformy szkolnej. Co prawda reforma ta będzie polegać głównie na kosztownym odtworzeniu czegoś, co się nie sprawdziło już przed laty, ale przynajmniej będzie złudne wrażenie jakiegoś ruchu. Bo innego sensu w działaniu Zalewskiej trudno się doszukać.

Likwidacja gimnazjów w praktyce. Zobacz, co oznacza dla uczniów i nauczycieli
3. Cytat tygodnia: „Siły eurofobiczne zyskały wiatr w żagle”. Tak komentuje konsekwencje brytyjskiego referendum były min. spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski, znający znakomicie Wielką Brytanię i jej klasę polityczną. A wspomniany wiatr jest silnie wyczuwany także w naszym zakątku.

4. Żartowniś tygodnia: Witold Waszczykowski. Wracając do sprawy Brexitu, obecny minister spraw zagranicznych obarczył winą Donalda Tuska. Poza tym wyraził nadzieję, że Wielka Brytania nie wyjdzie z UE, bo albo Unia o tym zapomni, albo rządowi brytyjskiemu uda się uznać referendum za niebyłe. Takie ma poczucie humoru ten gość.

5. Festiwal tygodnia:**Open’er**. Właśnie jesteśmy na półmetku wielkiego festiwalu, na którym spora część artystów i publiczności ma brytyjskie paszporty. Niewykluczone, że to ostatnia taka impreza w Gdyni.

6. Przejrzyste tygodnia:**firmy farmaceutyczne**. Można mieć wgląd w internecie w korzyści materialne, jakie wyświadczyli polskim lekarzom i farmaceutom wielcy producenci leków. Akcja ta ma poprawić nadszarpnięty wizerunek branży.

7. Mokra tygodnia: Noc świętojańska. Na najdłuższy dzień roku zaplanowano wiele imprez mniej lub bardziej kulturalnych. Niestety, zostały one zakłócone albo przerwane przez agresywne burze. W ten sposób przyroda daje nam do zrozumienia, że zabawa się kończy.

8. Wojna tygodnia: o Muzeum II Wojny. Od poniedziałku w muzeum gości kontrola z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która ma za zadanie znalezienie w dokumentach budowanej właśnie w Gdańsku placówki czegoś, co będzie uzasadniało wymianę obecnej dyrekcji na nową. Co prawda niedawno odbyła się w tym samym miejscu inspekcja NIK, ale nie odkryła ona niczego specjalnego. Teraz przybyła kolejna ekipa wydobywcza.

9. Logik tygodnia: Piotr Meler, radny PiS z Sopotu, którego już kiedyś gościliśmy w rankingu, znowu się odezwał ciekawie. Uważa on, że prezydent Sopotu nie powinien popierać idei budowy w kurorcie pomnika Władysława Bartoszewskiego, ponieważ brał udział w protestach ulicznych. Trudno powiedzieć, na czym polega logika tego wywodu, ale ton był kategoryczny.

10. Pożegnanie tygodnia: Festiwal Monumental Art. To już ósma i ostatnia edycja wielkiej imprezy malarstwa ściennego. Co ciekawe, festiwal zniknie z kalendarza nie dlatego, że zabrakło na niego kasy lub nie podobał się ekipie rządzącej, ale dlatego że zamalował już wszystkie planowane ściany bloków na Zaspie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki