Studenci z UG najlepsi w kraju

  Studenci z UG najlepsi w kraju

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Studenci z sopockich wydziałów Zarządzania i Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego już po raz siódmy okazali się najlepsi w kraju podczas corocznych finałów konkursu SIFE (Studenci dla przedsiębiorczości). Teraz będą reprezentować Polskę na światowych finałach imprezy, które odbędą się na początku października w Singapurze.
  Czy jednak pojedzie na nie cała 26-osobowa grupa, która pracowała przez kilkanaście miesięcy na swój sukces? Tego nie wiadomo, gdyż na przeszkodzie stanąć mogą koszty wyjazdu.

  W programie SIFE uczestniczy ponad 100 tys. studentów z całego świata. W Polsce jest on realizowany na ośmiu uczelniach wyższych, w tym też na Uniwersytecie Gdańskim. Na czym polega SIFE? Najkrócej mówiąc, studenci starają się pomagać innym, zarazem ucząc się, jak wykorzystać książkową wiedzę w codziennym życiu. Zwycięstwo w polskim finale konkursu zapewniła im realizacja aż pięciu różnych programów.

  Jeden z nich dotyczył pomocy osobom... osadzonym w jednym z zakładów karnych w Trójmieście. Studenci przeprowadzili dla nich serię wykładów i uczyli ich m.in. autoprezentacji i przekazywali im wiedzę z zakresu biznesu i ekonomii, która mogłaby ułatwić więźniom nowy start po wyjściu na wolność.
  - To kontynuacja naszego projektu sprzed roku, tyle tylko, iż tym razem wszystkie elementy programu zostały przez nas znacząco rozbudowane - mówi Magdalena Kulik, jedna ze studentek.

  W ramach wszystkich realizowanych projektów uczestnicy programu dotarli ze swoimi wykładami do 337 licealistów, 331 studentów i 17 więźniów. W Polsce okazali się bezkonkurencyjni. Czy tak będzie też na międzynarodowych finałach SIFE?

  Studenci są dobrej myśli, chociaż sen z powiek spędzają im koszty ewentualnego wyjazdu. Bilet lotniczy do Singapuru to dla jednej osoby koszt około 4 tys. zł. Nawet przy założeniu, iż na finały imprezy pojedzie jedynie 16 z 26 osób, daje to sumę 64 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty wyżywienia i noclegów.

  - Na początku obawialiśmy się, że wyjazd w ogóle może nie wypalić - mówi Marcin Bamber, inny ze studentów. - Na szczęście kilkadziesiąt tys. zł dał nam uniwersytet.
  To jednak nadal tylko kropla w morzu potrzeb studentów, z którymi skontaktować można się przez stronę internetową: www.aktywnistudenci.pl.

  Program SIFE


  SIFE (ang. Students In Free Enterprise) międzynarodowa organizacja studencka, działająca na 2000 uczelni w ponad 50 krajach świata. Program koncentruje się na pięciu płaszczyznach: gospodarce globalnej, umiejętnościach interpersonalnych, przedsiębiorczości, finansowej niezależności i etyce w biznesie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo