Strajk w Gdańsku. Dziś egzaminy odbyły się w każdej szkole. Apel prezydent Dulkiewicz

(KGK)
Przemyslaw Swiderski
Władze Gdańska przedstawiły sytuację dotyczącą strajku w oświacie. Opowiedziano też o przygotowaniach do rozpoczynającego się w poniedziałek egzaminu ósmoklasisty.

Briefing dotyczący strajku w oświacie i wsparcia nauczycieli odbył się 12 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

W briefingu udział wzięła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

- Pięć dni protestu o godność nauczycieli, ale także pięć dni, podczas których to samorządy oraz dyrektorzy szkół starali się zorganizować życie w placówkach – mówiła.

Podkreśliła, że w Gdańsku egzamin gimnazjalny odbył się we wszystkich szkołach.

Egzamin gimnazjalny 2019 ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE 11.04.2019

- Sytuacja nadal jest trudna i będzie trudniejsza, ponieważ od poniedziałku zaczynamy egzaminy w szkołach podstawowych (egzamin ósmoklasisty – przyp. red.), w których potrzebujemy więcej komisji egzaminacyjnych. Z drżeniem serca czekamy na poniedziałek – powiedziała.

- Czy te egzaminy się odbędą - tego nie możemy dziś powiedzieć. Prosimy wszystkich uczniów, żeby w poniedziałek poszli do szkoły. Nawet jeśli nie uda się skompletować komisji, samo podpisanie się na liście obecności daje możliwość zdawania egzaminu w innym terminie – wyjaśnia Aleksandra Dulkiewicz.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019 ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE. Język polski, matematyka, język obcy 15-17.04.2019 [harmonogram, odpowiedzi, arkusze]

Z kolei Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego gdańskiego magistratu, mówił: Egzaminy w tym tygodniu odbyły się bez zakłóceń. Największym wyzwaniem były piątkowe egzaminy z języków obcych. Ogromnym wyzwaniem jest też przyszły tydzień. Działamy niczym na “ostrym dyżurze”. Obecnie brakuje w kilkunastu placówkach po kilka, kilkanaście osób.

- Liczymy na to, że strajk się zakończy. Nie na zasadzie kapitulacji, ale sukcesu – powiedziała obecna na konferencji Beata Dunajewska, szefowa Klubu Radnych "Wszystko dla Gdańska".

ŚLEDŹ NA BIEŻĄCO!


Strajk nauczycieli 2019. Protest w szkołach i przedszkolach na Pomorzu - godzina po godzinie >>

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kupilam krowke/0,7 litra/ a Cole byly male a teraz apeluje robta co chceta !

O
Ojciec

Tylko prymitywny człowiek bierze na zakładnika przyszłość dzieci.

Rodzice, nie bójmy się zemsty prymitywnych ludzi - zorganizujmy pochód rodziców, którzy chcą by nie walczono naszymi dziećmi.

A
AJB

Mela, Hesia, co Wy na to? ;)

a
ania

Oj, Beatko! Szkoda, że poszłaś tą drogą!

G
Gość

Szukam 32 letniej Oli o pseudonimie parabolparabola, mieszkającej w Gdańsku a pochodzącej z Sierpca: Olu, jeśli naprawdę zależy Ci na tym, żeby być dla kogoś najważniejszą i w centrum wszechświata, to bardzo proszę daj mi znać, czy mogę nadal czekać na to, że dasz nam obojgu szansę się chociaż poznać? Wiedz, że dla mnie jesteś jedyna we wszechświecie. Piotrek z Warszawy, 34 lata

Jeśli ktoś z Was kojarzy lub domyśla się kim może być Ola, też bardzo proszę taką osobę o kontakt

piotrek.piotrek111@interia.pl

Dodaj ogłoszenie