reklama

Strajk nauczycieli 2019. Nauczyciele podstawówki w Sławsku (gm. Sławno) przerwali strajk

Tomasz Turczyn
<strong>Dyrektor Katarzyna Rudzka</strong> mówi, że nie wie, czy dalej będzie strajk w SP Sławsko, czy też już się zakończył.
Dyrektor Katarzyna Rudzka mówi, że nie wie, czy dalej będzie strajk w SP Sławsko, czy też już się zakończył. R.Pietrasz
W środę - 10.04.2019 Szkoła Podstawowa w Sławsku (gm. Sławno) przerwała strajk. To oznacza, że dyrektor Katarzyna Rudzka miała pełny skład komisji egzaminacyjnej podczas egzaminu gimnazjalnego w oparciu o nauczycieli.

- W środę rano, o godzinie 8, nikt nie wpisał się na listę osób strajkujących i wówczas dowiedziałam się, że protest zawieszono. Wcześniej nauczyciele mnie o tym nie poinformowali mówi Katarzyna Rudzka, dyrektor SP w Sławsku. - Nauczyciele stawili się więc do pracy, ale skoro rozpoczął się egzamin gimnazjalny to lekcji i tak nie ma.

Dyrektor mów, że nauczyciele nie wytłumaczyli swojej decyzji.
- Sądzę, że górę wzięła odpowiedzialność za uczniów podczas egzaminu - ocenia Katarzyna Rudzka. - Ale to moje osobiste odczucie - zaznacza.

Jeden z nauczycieli ze SP w Sławsku powiedział anonimowo naszemu reporterowi, że na razie strajk - jak się wyraził - zawieszono. Zapytany dlaczego?
- Nie było dalszej woli protestowania - odpowiada nasz rozmówca zaznaczając, że nie można wykluczyć, że nauczyciele wrócą do strajku.

Strajk nauczycieli 2019 na Pomorzu. Najnowsze dane

Dyrektor Katarzyna Rudzka mówi, że nie wie, czy dalej będzie strajk w SP Sławsko, czy też już się zakończył.

- Formalnie nie został on odwołany - akcentuje dyrektor SP. - Czy nauczyciele przyjdą do pracy jutro? O tym przekonam się w czwartek rano, gdy zostaną wyłożone przez związkowców listy strajkowe.

Wojciech Szczęsny, wiceprezes Zarządu ZNP Oddział w Sławnie wylicza, że na 15 placówek oświatowych w gminie wiejskiej Sławno i mieście Sławno w środę - 10 kwietnia 2019 r. - strajkowało 13. Strajku też nie ma w SP Wrześnica, gdyż tutaj nie ma związków zawodowych, a więc nie mogło się odbyć referendum strajkowe.

Miasto Sławno:

- Egzamin gimnazjalny przeprowadzimy w oparciu o pracowników Urzędu Miejskiego i też rodziców uczniów, którzy nas wspomogą. Oczywiście są to osoby, które mają odpowiednie uprawnienia pedagogiczne - zaznacza Henryk Kudźma, dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie.

ZOBACZ WIDEO! UCZNIOWIE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM:

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
AJB

No to u tow. Broniarza pani dyrektor ma ... przechlapane! A Neumann z POmaską umieszczają "łamistrajków" na listach proskrypcyjnych. I PO wygranych przez kałolicję wyborach Kurkowa popęka w szwach, a TW Bolek, jako klawisz wolontariusz będzie miał pełne łapska z pałom roboty! :)

Dodaj ogłoszenie