Strajk na poczcie

  Strajk na poczcie

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Związkowcy z NSZZ Solidarność Poczty Polskiej postanowili przeprowadzić strajk bezterminowy. Ma on się rozpocząć w nocy z 2 na 3 czerwca.
  Negocjacje z dyrekcją Poczty Polskiej na tematy płacowe trwają już od kilku miesięcy. W poniedziałek dyrekcja podpisała z 32 organizacjami związkowymi porozumienie, zgodnie z którym pracownicy mają dostać średnio po 400 zł podwyżki od 1 sierpnia tego roku. Poza tym mają otrzymać po 400 zł w formie bonów wypłaconych do końca roku.
  Solidarność, a także sześć innych związków, nie zgodziła się na te warunki. Solidarność domaga się 400 zł podwyżki, ale od 1 stycznia tego roku. Dyrekcja Poczty Polskiej twierdzi, że nie ma na to pieniędzy.
  Czy w tej sytuacji możemy się spodziewać paraliżu w dostarczaniu przesyłek? Trudno ocenić. Solidarność jest tylko jedną z wielu organizacji związkowych działających w PP.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo