Strach przed szczepionką

  Strach przed szczepionką

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Neurolodzy dziecięcy z gdańskiej Akademii Medycznej nie wykluczają, że przyczyną ciężkiej choroby ośmiomiesięcznego Michała z Miastka mogło być szczepienie. Chłopiec w poważnym stanie trafił do gdańskiej kliniki przed dwoma tygodniami.
  - Michaś został zaszczepiony w sierpniu przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, błonicy, tężcowi i krztuśćcowi oraz zakażeniom Haemophilus influenzae - mówi Bożena Przywitowska, mama chłopca. - Potem pojawiły się napady, wyglądało to, jakby dostawał skurczy. Synek przestał siadać, często płakał lub też nie reagował na naszą obecność. Byłam z nim dwa razy u pediatry - powiedziała, że to nic poważnego, a płacz jest skutkiem wyrzynania ząbków.

  Podczas wieczornej kąpieli Michał stracił przytomność. Przestał oddychać.
  - Uratowało go natychmiastowe wezwanie karetki - wspomina chwile grozy mama Michała. - Przewieziono go najpierw do szpitala w Miastku, a stamtąd wysłano do Akademii Medycznej w Gdańsku.

  - Niecały miesiąc po obowiązkowym szczepieniu cofnął się w rozwoju - mówi dr Ewa Pilarska, kierująca Kliniką Neurologii Rozwojowej AMG, gdzie od 14 dni przebywa Michał z mamą.
  - Na szczęście udało się odwrócić dramatyczny przebieg choroby. Mamy podstawy, by podejrzewać, że była ona autoimmunologiczną reakcją organizmu. Taka reakcja nie jest zbyt częsta, ale może do niej dojść. Dlatego też radzimy ostrożnie podchodzić do reklam - zdrowe dziecko nie wymaga, by poddawano je nieobowiązkowym szczepieniom przeciw grypie, rotawirusom, pneumokokom, chorobom wywoływanym przez kleszcze.

  Neurolodzy, chociaż widzą pewne zagrożenia, nie namawiają do rezygnacji ze szczepień obowiązkowych. O wiele bardziej radykalni są przedstawiciele tzw. ruchu antyszczepionkowego, którzy powołują się na amerykański raport Alana Philbiego na temat szkodliwości masowych szczepień całych populacji. Przed 12 laty raport ten został przetłumaczony na język polski przez dr. Jerzego Jaśkowskiego z Franciszkańskiego Ruchu Ekologicznego Gdańska.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  piketa- szczepienia

  danopol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 50 / 47

  PIKIETA - PEŁNA INFORMACJA I WOLNOŚĆ WYBORU SZCZEPIEŃ
  21 kwietnia 2012 godz. 12:00, POZNAŃ, ul. Półwiejska, pod pomnikiem Starego Marycha.

  Obywatelska akcja w sprawie nie cenzurowania...rozwiń całość

  PIKIETA - PEŁNA INFORMACJA I WOLNOŚĆ WYBORU SZCZEPIEŃ
  21 kwietnia 2012 godz. 12:00, POZNAŃ, ul. Półwiejska, pod pomnikiem Starego Marycha.

  Obywatelska akcja w sprawie nie cenzurowania informacji o szczepionkach i wolności wyboru szczepień

  Wyjdźmy na ulice świata, domagając się wolności i prawdy dotyczącej ryzyka szczepień.
  Nieprzypadkowo pikieta odbędzie się 21 kwietnia, w pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Szczepień organizowanego pod patronatem WHO. Chcemy zaprotestować przeciwko bezkrytycznemu przedstawianiu szczepień, bez wspominania o cenie, jaką przychodzi nieraz zapłacić za wybór tej formy uodpornienia. Protestujemy przeciwko przymuszaniu zdrowych obywateli do zabiegów medycznych oraz prowadzeniu kampanii dezinformacji odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa szczepień.

  Protest urządzamy w solidarności z rodzicami zmarłej Stacy Sirjacobs, Kubusia Skalika i z wszystkimi osobami, których dotknęły powikłania poszczepienne. Podobne protesty odbędą się w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i we Włoszech.

  Apelujemy do rządzących i parlamentarzystów: zmieńcie niesprawiedliwe prawo! Każdego dnia w wielu miastach Polski sanepidy usiłują pobrać od rodziców kolejne grzywny w celu przymuszenia do zaszczepienia dzieci. Domagamy się także uznania problemu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), działań mających na celu ich odpowiednie ewidencjonowanie i badanie, oraz pomocy osobom, które ucierpiały przez szczepienia.
  W sytuacji gdy państwo gwarantuje producentom logistyczny raj, dystrybuując niektóre szczepionki, a wszystkim przyznając specjalny status jedynego produktu leczniczego dostępnego na receptę, który można reklamować, producenci przedkładają działania marketingowe nad badania dotyczące bezpieczeństwa produktu. Przymus szczepień sprzyja korumpowaniu urzędników, łamaniu sumień lekarzy bojących się utraty licencji i ogłupianiu rodziców, a atmosfera przymusu paraliżuje wszelką rzeczową dyskusję o szczepieniach. Dołącz do naszego protestu i pomóż zmienić tę sytuację.

  Historia Stacy z Belgii
  Stacy Sirjacobs zmarła w październiku 2011 r. w wieku 2 miesięcy, tydzień po zaszczepieniu trzema szczepionkami. Jej rodzice walczą o uzyskanie wyników autopsji. Od października 2011 r. domagają się ich bezskutecznie! Nic dziwnego, że dziś rodzice Stacy apelują o niecenzurowanie informacji o szczepionkach. Dla nich marsz 20 kwietnia 2012 r. będzie miał wymiar osobistej tragedii, jaka być może nie wydarzyłaby się, gdyby informacje o zagrożeniach związanych ze szczepieniami były przekazywane rzetelnie zarówno lekarzom, jak i rodzicom.

  Historia Kubusia z Polski
  Kubuś Skalik jako noworodek został standardowo zaszczepiony szczepionką przeciwko gruźlicy w szpitalu w pierwszej dobie życia, wkrótce pod pachą pojawiły się powiększone węzły chłonne, które zostały zdiagnozowane w dokumentacji medycznej jako niepożądany odczyn poszczepienny i nacięte, żeby oczyścić je z ropy. Rok później Kubuś trafił do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie leżał nieprzytomny. Okazało się, że jest chory na poszczepienną gruźlicę mózgu, jednak żaden lekarz nie odważył się już potwierdzić tej diagnozy na piśmie. Kubuś zmarł w maju zeszłego roku. Lokalny Sanepid pisemnie odmówił rodzicom informacji, czy lekarz zgodnie z ustawowym obowiązkiem zgłosił NOP!
  Szczepienie noworodków to rosyjska ruletka: nikt nie bada, czy nowo narodzone dziecko nie ma wrodzonych schorzeń mogących znacznie zwiększyć ryzyko ciężkich powikłań poszczepiennych.

  DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/events/268176839929439/
  PRZECZYTAJ APEL DO PARLAMENTARZYSTÓW http://stopnop.pl/aktualnosci1/114-apel-w-pdf
  PODPISZ PETYCJĘ DO MINISTRA ZDROWIA http://petycje.pl/7000
  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! STOP PRZYMUSOWI I DEZINFORMACJI!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wolnosc wyboru odnosnie szczepień

  danopol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 80 / 61

  Gorąco zachęcam Was do podpisania niniejszej petycji dotyczącej wolności decydowania w kwestii szczepień i ochrony dzieci przed negatywnymi odczynami poszczepiennymi (NOP) poprzez pozostawienie...rozwiń całość

  Gorąco zachęcam Was do podpisania niniejszej petycji dotyczącej wolności decydowania w kwestii szczepień i ochrony dzieci przed negatywnymi odczynami poszczepiennymi (NOP) poprzez pozostawienie rodzicom wyboru szczepionki, szczepienia (lub rezygnacji z nich), stworzenie sprawnego systemu rejestracji NOP i egzekwowania od lekarzy wypełniania formularzy NOP, do czego są prawnie zobowiązani.

  PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZICÓW I DZIECI DO SZCZEPIEŃ I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI http://tnij.com/podpiszpetycje

  Po więcej informacji na ten temat zapraszam na działające od kilku lat forumwww.szczepienia.org.pl i niedawno powstałego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP (strona na razie w budowie - zapraszamy wkrótce)

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
  Pozdrawiam zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O rety

  mama (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 64 / 50

  Moja córeczka ma to samo :(

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo