Stowarzyszenie „Godność” broni Jacka Kurskiego. Apel po zarzutach o niestosowaniu się przez prezesa TVP do rygorów pandemicznych

OPRAC.:
Stanisław Balicki
Stanisław Balicki
Szymon Starnawski
Udostępnij:
Gdańskie stowarzyszenie „Godność” rozesłało do wielu redakcji, instytucji i działaczy opozycji z czasów PRL apel w obronie Jacka Kurskiego po zarzutach o niestosowaniu się przez niego do rygorów pandemicznych, które pojawiły się w mediach. Według działaczy organizacji to manipulacja oparta na kłamstwie i kradzieży danych. Pracę Kurskiego w TVP byli opozycjoniści z czasów reżimu komunistycznego oceniają natomiast bardzo pozytywnie.

Stowarzyszenie „Godność” broni Jacka Kurskiego - apel po zarzutach o niestosowaniu się przez prezesa TVP do rygorów pandemicznych

Apel w obronie prezesa Telewizji Polskiej pojawił się po publikacjach medialnych w których została opisana „zmanipulowana przez >>Gazetę Wyborczą<< i portal Onet historia jego badań covidowych oraz wyjazdu na Eurowizję. Manipulację oparto na kłamstwie i skandalicznym wykorzystaniu niejawnych danych medycznych Kurskiego, czemu towarzyszyło włamanie na osobisty profil inernetowy”, jak opisują członkowie „Godności”.

Stowarzyszenie „Godność” broni Jacka Kurskiego - po serii tekstów Kamila Dziubki z Onetu

Przypomnijmy, Onet w serii tekstów poinformował, że prezes TVP mimo dwóch pozytywnych wyników testów covidowych zyskał status ozdrowieńca, został zwolniony z izolacji i pojechał na finał młodzieżowej Eurowizji do Paryża. Sprawę podchwyciły inne media krytycznie piszące o Kurskim. Jednak Artur Zaczyński, wiceszef ds. medycznych szpitala MSWiA, gdzie przeprowadzono testy wyjaśnił w tvn24, że Jacek Kurski został zwolniony z izolacji, gdyż całość obrazu klinicznego wskazywała na okres ozdrowieńczy, a wynik testu – na późny okres po infekcji. Kurski podjął działania prawne wobec Kamila Dziubki, autora materiałów z Onetu jeszcze po pierwszym tekście w tej sprawie.

Stowarzyszenie „Godność” broni Jacka Kurskiego - sukces prezesa w TVP

„Jacek Kurski jako prezes TVP odniósł niewątpliwy sukces. Przywrócił telewizję publiczną szerszym kręgom społecznym. [...] odtwarzany jest, zaburzony od lat 90., pluralizm środków masowego przekazu, co nie podoba się dotychczasowym beneficjentom medialnego monopolu, którzy w obronie swojej jednostronnej wizji Polski i świata gotowi są nawet do brutalnego naruszania czyjejś prywatności.” – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia.

Działacze „Godności” podkreślają, że TVP pod prezesurą Kurskiego rozwija się dynamicznie, równoważy zawartość treści popularnych i „wysokich”, misyjnych. Jest też ważnym medium w okresie geopolitycznej destabilizacji, wzmacniającym państwo.

„W telewizji pod kierownictwem Jacka Kurskiego widać także wysyp ciekawych produkcji historycznych i dokumentalnych. Stowarzyszenie >>Godność<<, zrzeszające byłych działaczy >>Solidarności<< oraz więźniów politycznych PRL-u, z uznaniem przyjmuje rosnące zainteresowanie TVP dla okresu solidarnościowego przełomu, tak znaczącego dla polskiej wolności.” – podkreślają działacze stowarzyszenia, dodając, że obserwują aktywność publiczną Kurskiego od czasu jego pierwszych działań w podziemnym ruchu wydawniczym pod koniec lat 80.

Stowarzyszenie „Godność” broni Jacka Kurskiego - wsparcie dla prezesa TVP

„[...] uważamy, że pan Jacek Kurski, praca jaką wykonuje on i cały zespół TVP, powinny znajdować jak największe wsparcie. Jest to ważne zwłaszcza teraz, kiedy w dyskursie na temat polityki i mediów dominuje kłamstwo i agresja, zaś ich ofiarą staje się szef największego z mediów publicznych... A dzieje się tak przecież w bardzo trudnym i skomplikowanym czasie. O takie właśnie wsparcie zwracamy się do wszystkich rozsądnych sił politycznych i społecznych. Swój głos kierujemy zarazem do instytucji zobowiązanych wprost lub pośrednio do dbania o jakość mediów w naszym kraju: Rady Mediów Narodowych, KRRiTV, sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Prezydenta RP, władz partii rządzącej. Nie pozwólmy zniszczyć dorobku Telewizji Polskiej, kolejnej instytucji przywróconej Polakom!”

Pod apelem podpisali się: Czesław Nowak, prezes, Andrzej Osipów, wiceprezes i Stanisław Fudakowski, sekretarz stowarzyszenia „Godność”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie