Stoczniowiec wreszcie skuteczny

Marcin Lange
Gdańszczanie wygrali w Nowym Targu
Gdańszczanie wygrali w Nowym Targu Przemek Świderski
Dużą niespodziankę sprawili w niedzielę w Nowym Targu gdańscy hokeiści. Choć przed spotkaniem to "szarotki" uchodziły za zdecydowanego faworyta, Stoczniowiec pewnie pokonał Podhale 7:4 (2:0, 3:1, 2:3).

Od początku spotkania wyraźną przewagę osiągnęli gdańszczanie. Decydująca dla losów pierwszej odsłony była 12 minuta. Wtedy to najpierw w podwójnej przewadze Michał Smeja, a 14 sekund później, gdy siły na lodzie się wyrównały Jarosław Rzeszutko, wyprowadzili Stoczniowca na prowadzenie 2:0.

Druga tercja rozpoczęła się dla gdańszczan doskonale. Już po 67 sekundach od wznowienia gry prowadzenie Stoczniowca, po indywidualnej akcji, podwyższył Jozef Vitek. Po chwili było już 4:0. Tym razem sposób na Krzysztofa Zborowskiego znalazł Marek Wróbel, który popisał się ładnym strzałem pod poprzeczkę. Gdańszczanie poszli za ciosem i po kilkudziesięciu sekundach swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Jozef Vitek.

Podłamani takim obrotem meczu gospodarze mieli sporo problemów z rozmontowaniem gdańskiej defensywy. Dopiero 2 minuty przed końcem 2 części meczu Podhale zdobyło pierwszego gola, a dobrze spisującego się Sylwestra Solińskiego pokonał Milan Baranyk.

Gdy w 44 minucie szóstego gola dla Stoczniowca , po fatalnym błędzie bramkarza, strzelił Jarosław Rzeszutko, wydawało się, że gdańszczanie spokojnie dowiozą wysokie zwycięstwo do końca meczu. "Szarotki" rzuciły się jednak do ataków i najpierw Tomasz Malasiński, a następnie pomiędzy 56 a 58 minutą Frantisek Bakrlik oraz Dimitrij Suur znaleźli sposób na golkipera Stoczniowca i zrobiło się tylko 6:4 dla "Stoczni".

W końcówce meczu trener gospodarzy wziął jeszcze czas i zdjął bramkarza. Mimo prób nie udało im się jednak zdobyć choćby kontaktowej bramki, a wynik spotkania strzałem do pustej bramki niemal równo z końcową syreną ustalił Roman Skutchan.

Podhale Nowy Targ - Energa Stoczniowiec Gdańsk 4:7 (0:2, 1:3, 3:2)
Bramki: 0:1 Smeja - M. Wróbel, Furo(12); 0:2 Rzeszutko - Mat. Rompkowski, Vitek (12); 0:3 Vitek - Skutchan (22); 0:4 M. Wróbel (23); 0:5 Vitek - Skutchan, Rzeszutko (24); 1:5 Baranyk - Dutka, Gruszka I (38); 1:6 Rzeszutko - Skutchan (44); 2:6 Malasiński - Neupauer, Gruszka I (47); 3:6 Bakrlik - Baranyk, Suur (56); 4:6 Suur - Baranyk, Bakrlik (58); 4:7 Skutchan (60)
Podhale: Zborowski - Suur, Dutka; Baranyk, Voznik, Bakrlik - Łabuz, Ivicic; Malasiński, Neupauer, Gruszka I - Galant, Sroka; Kmiecik, Bryniczka, Ziętara - Gaj, Kret; Kapica, Sulka, Iskrzycki
Stoczniowiec: Soliński - Kwieciński, Smeja; Vitek, Rzeszutko, Skutchan - Maj, Mat. Rompkowski, Jankowski, Ziółkowski, Strużyk - Skrzypkowski, Balcewicz; Surgot, M. Wróbel, Furo - Benasiewicz, Kabat; Mac. Rompkowski, Chmielewski