Stoczniowiec Gdańsk przegrał w rzutach karnych z Unią Oświęcim [ZDJĘCIA]

Stoczniowiec Gdańsk przegrał w Olivii z Unią Oświęcim, po rzutach karnych, 4:5 (2:0, 1:2, 1:2, d. 0:0, karne 2:3) w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Kibice na brak emocji na pewno narzekać nie mogli. Stoczniowiec zaczął świetnie to spotkanie, bo na początku trzeciej tercji prowadził już 3:0. Potem było dużo gorzej. Unia zaatakowała, a gdańszczanie popełniali coraz więcej błędów. Goście strzelili cztery bramki z rzędu i na początku trzeciej tercji to oni prowadzili 4:3. Stoczniowiec zdołał doprowadzić do wyrównania i dogrywki dzięki bramce Adama Skutchana. O wyniku rozstrzygały rzuty karne, a w nich lepsza okazała się Unia i Stoczniowiec w efekcie zdobył tylko jeden punkt.

Bramki: 1:0 Gościński (4-karny), 2:0 Kantor (12), 3:0 Steber - Gościński - Wachowski (22), 3:1 Bułanowski a- Kysela - Piotrowicz (26), 3:2 Danecek (30), 3:3 Piotrowicz - Danecek - Kysela (42), 3:4 Piotrowicz - Kasperlik - Danecek (44), 4:4 Skutchan (55)

Rzuty karne: 0:0 Danecek, 0:0 Szczerbakow, 0:1 Tabacek, 1:1 Gościński, 1:2 Vosatko, 2:2 Ziółkowski, 2:3 Vosatko, 2:3 Nasca

Stoczniowiec: Szczerba - Kantor, Wachowski, Gościński, Steber, Skutchan - Lehmann, Nowak, Nasca, Rompkowski, Marzec - Wsół, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Strużyk - Josepher, Pesta, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki

Unia: Fiktr - Vosatko, Bezuska, Kowalówka, Dacnecek, Wanat - Kysela, Bułanowski, Tabacek, Haas, Kasperlik - Gębczyk, Graca, Piotrowicz, Adamus, Wojtarowicz - Koczy, Szewczyk, Malicki, Paszek, Budzowski