Stoczniowiec Gdańsk nie dał rady Cracovii. Gdańszczanie stracili trzy gole grając w... przewadze

MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk przegrał w Krakowie z Cracovią 2:7 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Stoczniowiec był skazany na porażkę w rywalizacji z bardzo silnym zespołem Cracovii. Tymczasem gdańszczanie objęli prowadzenie w tym meczu i w ogóle w pierwszej tercji walczyli z gospodarzami jak równy z równym. Po tej części gry był remis 2:2.

W kolejnych tercjach było już znacznie gorze, a gole zdobywała tylko Cracovia. Strzeliła ich pięć i wygrała mecz 7:2. Do tego aż trzy gole Stoczniowiec stracił grając w liczebnej przewadze.

Comarch Cracovia - MH Automatyka Stoczniowiec 7:2 (2:20, 3:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Strużyk (2:50), 1:1 Switana as. Dziubiński (4:39), 2:1 Switana as. Dziubiński - Sinagl (7:24), 2:2 Kastel-Dahl as. Skutchan (14:23), 3:2 Drzewiecki - Jencik (21:21), 4:2 Kapica as. Urbanowicz (27:30), 5:2 Kapica as. Kolarz (36:19), 6:2 Dziubiński as. Domagała - Kisielewski (48:35), 7:2 Kapica as. Urbanowicz -Kruczek (57:49)

Cracovia: R.Kowalówka - Nowajowski, Dutka, Switana, Dziubiński, Sinagl - Mateusz Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Kapica - Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki - Noworyta, Kolarz, Kisielewski, Wróbel, Domogała

Stoczniowiec: Szczerba - Josepher, Kantor; Lehmann, Wsół; Wachowski - Skutchan, Steber, Gościński; Nasca, Kastel-Dahl, Marzec; Szczerbakow Maciej Rompkowski, Strużyk; Wrycza, Różycki, Pesta