Stocznia Wojenna w Gdyni ogłosiła przetarg i szuka nabywców na swoje tereny

Jacek Klein
Jacek Klein
mat. prasowe
Zarząd Stoczni Wojennej postanowił sprzedać prawa użytkowania wieczystego terenów w drodze przetargu pisemnego nieograniczonego. Zaprasza wszystkie podmioty zainteresowane do złożenia oferty do dnia 11 maja. Cena wywolawcza 85 mln zł. .

Chodzi o prawie siedem hektarów zlokalizowanych przy ulicy Śmidowicza z dostepem do nabrzeża północnego w basenie IX Portu Gdynia.

- W następstwie przeprowadzonego rozeznania rynku dotyczącego możliwości zagospodarowania części terenów PGZ Stoczni Wojennej, po przeanalizowaniu wstępnych ofert, zarząd Stoczni postanowił przeprowadzić sprzedaż prawa użytkowania wieczystego tych terenów - informuje stocznia.

Znajdują się na nich m.in. budynki biurowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz drogi i infrastruktura energetyczna. Można tam zorganizować działalność produkcyjną, portową, ale także polegającą na wynajmie powierzchni biurowych.

Wcześniej, w lutym stocznia informował, że zamierza zbyć lub oddać w długoterminową dzierżawę część tzw. terenów wschodnich. Obecnie w grę wchodzi sprzedaż

Pozbycie się części terenów wynika z planu restrukturyzacji firmy przynoszącej straty, poprawy efektywności i skupienia działalności na majątku ściśle wykorzystywanym do produkcji czy remontów.

- Sukcesywnie od dwóch lat opuszczamy kolejne budynki produkcyjne i magazynowe leżące na terenach najbardziej oddalonych od miejsc budowy i remontu okrętów i relokujemy poszczególne funkcje bliżej nich, aby wyeliminować straty czasu produkcyjnego na przemieszczanie się pracowników i materiału. Przenosząc poszczególne wydziały produkcyjne modernizujemy docelowe ich miejsca warsztatowe, jak na przykład będące obecnie na ukończeniu przygotowanie warsztatu elektrycznego. W naszych planach jest budowa nowej hali produkcyjnej na potrzeby wydziału mechanicznego, rurarskiego i ślusarskiego. Na ten cel chcemy pozyskać środki inwestycyjne pochodzące z udostępnienia podmiotom zewnętrznym tej części naszego majątku, która nie jest nam niezbędna do działalności - podkreślał wówczas Konrad Konefał, prezes zarządu Stoczni Wojennej.

Prezes dodawał, że nawet po planowanym zmniejszeniu obszaru działalności i wykonanych dzięki temu inwestycjach Stocznia będzie gotowa do realizacji kluczowych programów modernizacji marynarki wojennej. Analizy wykonane przez biuro projektowo – technologiczne stoczni pokazały, że na mniejszym terenie moglibyśmy uzyskać nawet 7 razy większą moc produkcyjną niż obecnie wykorzystywana, co prawdopodobnie znacznie przewyższa zapotrzebowanie rynkowe.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie