Chodzi o prawie siedem hektarów zlokalizowanych przy ulicy Śmidowicza z dostepem do nabrzeża północnego w basenie IX Portu Gdynia.
- W następstwie przeprowadzonego rozeznania rynku dotyczącego możliwości zagospodarowania części terenów PGZ Stoczni Wojennej, po przeanalizowaniu wstępnych ofert, zarząd Stoczni postanowił przeprowadzić sprzedaż prawa użytkowania wieczystego tych terenów - informuje stocznia.
Znajdują się na nich m.in. budynki biurowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz drogi i infrastruktura energetyczna. Można tam zorganizować działalność produkcyjną, portową, ale także polegającą na wynajmie powierzchni biurowych.
Wcześniej, w lutym stocznia informował, że zamierza zbyć lub oddać w długoterminową dzierżawę część tzw. terenów wschodnich. Obecnie w grę wchodzi sprzedaż
Pozbycie się części terenów wynika z planu restrukturyzacji firmy przynoszącej straty, poprawy efektywności i skupienia działalności na majątku ściśle wykorzystywanym do produkcji czy remontów.
- Sukcesywnie od dwóch lat opuszczamy kolejne budynki produkcyjne i magazynowe leżące na terenach najbardziej oddalonych od miejsc budowy i remontu okrętów i relokujemy poszczególne funkcje bliżej nich, aby wyeliminować straty czasu produkcyjnego na przemieszczanie się pracowników i materiału. Przenosząc poszczególne wydziały produkcyjne modernizujemy docelowe ich miejsca warsztatowe, jak na przykład będące obecnie na ukończeniu przygotowanie warsztatu elektrycznego. W naszych planach jest budowa nowej hali produkcyjnej na potrzeby wydziału mechanicznego, rurarskiego i ślusarskiego. Na ten cel chcemy pozyskać środki inwestycyjne pochodzące z udostępnienia podmiotom zewnętrznym tej części naszego majątku, która nie jest nam niezbędna do działalności - podkreślał wówczas Konrad Konefał, prezes zarządu Stoczni Wojennej.
Prezes dodawał, że nawet po planowanym zmniejszeniu obszaru działalności i wykonanych dzięki temu inwestycjach Stocznia będzie gotowa do realizacji kluczowych programów modernizacji marynarki wojennej. Analizy wykonane przez biuro projektowo – technologiczne stoczni pokazały, że na mniejszym terenie moglibyśmy uzyskać nawet 7 razy większą moc produkcyjną niż obecnie wykorzystywana, co prawdopodobnie znacznie przewyższa zapotrzebowanie rynkowe.
Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?