Stare klucze przynieś do nas

Aleksandra DylejkoZaktualizowano 
Trzy tysiące - na tyle szacowana jest w województwie pomorskim liczba osób bezdomnych. I tyle właśnie kluczy chce zebrać Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności.

- Nie zdradzę jeszcze, w jaki sposób je wykorzystamy - zastrzega Piotr Olech z Pomorskiego Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. - Powiem tylko, że będą istotnym elementem prowadzonej przez nas w Trójmieście i Słupsku kampanii społecznej Werbel Demokracji, której kulminacja przypadnie na sierpień i lipiec.

Takiej kampanii (pod patronatem "Polski Dziennika Bałtyckiego") jeszcze w naszym kraju nie przeprowadzano. Przeciwdziałać ma dyskryminacji osób bezdomnych, na co dzień postrzeganych przez pryzmat ulicy, brudu, własnej winy, własnego wyboru. Odwoła się do różnych przyczyn bezdomności, często niezależnych od osoby. Pokaże złożoność zjawiska oraz potencjalne zagrożenie bezdomnością wielu mieszkańców Pomorskiego. Przemówi z billboardów, citylightów, podczas happeningów.

- Chcemy, by do kampanii włączyli się Pomorzanie, właśnie przekazując nam stare, niepotrzebne klucze - mówi Piotr Olech. - Jestem pewien, że w każdym domu znajdzie się przynajmniej jeden. My zrobimy z nich dobry użytek.

Czekamy więc w naszym biurze przy ulicy Przytockiego 4 w Gdańsku Wrzeszczu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16. Klucze przynosić można także do gdańskiej redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego" (Targ Drzewny 9/11). Tu, w holu przy wejściu, ustawiona jest specjalna urna, która - mamy nadzieję - szybko się wypełni.

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie