Co robić w weekend?

Propozycje imprez weekendowych w Trójmieście i na Pomorzu

Rozwiń
    Stal Mielec - Bytovia Bytów. Mocny początek, ale później...

Stal Mielec - Bytovia Bytów. Mocny początek, ale później było już tylko gorzej [relacja, wynik meczu]

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Na zdjęciu: piłkarze Bytovii

Na zdjęciu: piłkarze Bytovii ©Dziennik Lodzki

W sobotę Bytovia przegrała na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2, mimo że szybko objęła prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył w 15. minucie Mateusz Kuzimski.

Skazywana na porażkę Bytovia przegrała ze Stalą, która wygrała siódme spotkanie ligowe z rzędu i będzie niewątpliwie jednym z poważnych kandydatów do awansu. Gospodarze przez większość spotkania przeważali, stworzyli sobie bardzo dużo dobrych sytuacji, a zespół z Pomorza wielokrotnie ratował z poważnych opresji bramkarz Andrzej Witan.

To jednak zespół z Bytowa jako pierwszy zdobył bramkę w tym spotkaniu. Niewątpliwie duża w tym zasługa obrońców Stali, którzy zapłacili za gapiostwo. Po rzucie z autu Gracjan Jaroch posłał piłkę na piąty metr do Kuzimskiego, a ten skorzystał z okazji i z piątego metra pewnie pokonał bramkarza mielczan.

W kolejnych minutach spotkania absolutnie dominowali gospodarze, którzy jeszcze w pierwszej połowie zdołali nie tylko wyrównać, ale też przechylić wynik na swoją korzyść. Tuż przed przerwą, po faulu na Maksymilianie Banaszewskim, jedenastkę pewnie zamienił na bramkę Solić. W drugiej części niedzielnego spotkania mielczanie mieli jeszcze kilka wyśmienitych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, skończyło się jednak skromnym 2:1.

Były znany angielski sędzia chwali polskiego arbitra po meczu Ligi Mistrzów. "Podjął znakomitą decyzję"