Stacja narciarska Góra Chrobrego w Elblągu [INFORMACJE, JAK...

  Stacja narciarska Góra Chrobrego w Elblągu [INFORMACJE, JAK DOJECHAĆ, ATRAKCJE]

  red

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Stacja narciarska Góra Chrobrego w Elblągu [INFORMACJE, JAK DOJECHAĆ, ATRAKCJE]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Góra Chrobrego

  Góra Chrobrego to stacja narciarska i ośrodek rekreacyjny znajdujący się w Elblągu. Jego atutem jest malownicze położenie w otulinie lasu miejskiego Bażantarnia.

  Góra Chrobrego - TRASY


  Góra Chrobrego


  Góra Chrobrego w sezonie zimowym działa jako stacja narciarska z czterema wyciągami i łączną długością tras zjazdowych powyżej 1 kilometra. Każdy z wyciągów ma swoją nazwę: David (o długości 431 m), Zdzisiu (410 m), Piotruś (130 m), Heniu (dla maluchów, 90 m).

  Dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu Wysoczyzny Elbląskiej tutejszy stok w linii prostej ma 430 metrów, a różnica poziomów wynosi 60 metrów.
  Wszystkie stoki są oświetlane, naśnieżane i ratrakowane. Trasy są opiniowane przez GOPR, a wśród nich nie brakuje tras narciarstwa biegowego. Góra Chrobrego to ponadto snowpark o powierzchni 1900 metrów kw., licencjonowana szkoła narciarstwa i snowboardu MORski, snowtubbing o długości 120 m, "Przedszkole Narciarskie" dla początkujących i dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz restauracja Chata Chrobry.

  Stacja narciarska Góra Chrobrego. Sprawdź, ile kosztują wyciągi [CENNIK]
  Stacja Narciarska Góra Chrobrego. Zobacz sytuację na stoku [KAMERKA ONLINE]

  Góra Chrobrego - JAK DOJECHAĆ?


  Autobus

  Z Gdańska do Elbląga kursuje sześć autobusów PKS, w tym jeden jadący bezpośrednio do Elbląga. Pozostałe przejeżdżają m.in. przez Nowy Dwór Gdański i Jazową. Przystanki PKS w Elblągu: Elbląg Nowodworska, Elbląg Tysiąclecia (OPGiK), Elbląg D.A. PKS. Ponadto z dworca PKS w Gdańsku, dworca autobusowego nr 01 w Gdyni i przystanku ZKM Bohaterów Monte Cassino w Sopocie kursuje Polski Bus, którym również dojechać można do Elbląga.

  Rozkład jazdy PKS na linii Gdańsk - Elbląg

  Połączenia Polskim Busem można sprawdzić na polskibus.com.

  Pociąg

  Dojazd liniami PKP z Gdyni do Elbląga przez Sopot i Gdańsk.
  Rozkład jazdy PKP

  Góra Chrobrego - SNOWPARK  Na terenie stoku Góra Chrobrego usytuowany jest snowparków, w którym znajdują się dwie możliwości przejazdu: linia S oraz L. W linii S znajduje się skocznia rozmiaru S, kink box, quater z rurą PCV oraz poniżej box prosty. W linii L znajduje się skocznia rozmiaru L, rura karbowana oraz rurka trapez.

  Elementy snowparku to:
  • 2 x kink box
  • box prosty
  • box fala
  • rurka prosta - zabudowana
  • rurka trapez
  • rurka łamana
  • rura karbowana
  • rura PCV


  Góra Chrobrego


  Góra Chrobrego - SZKOŁA NARCIARSTWA  Szkoła Narciarstwa i Snowboardu MORski posiada licencję szkoleniową wydaną przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN od 2010 roku.
  Góra Chrobrego dysponuje wydzieloną strefą dla początkujących, którą obsługują dwa wyciągi orczykowe. Na najmłodsze pociechy czeka także Przedszkole Narciarskie. Stacja jest partnerem programu "Bezpieczny Stok" organizowanego przez stowarzyszenie Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

  Góra Chrobrego


  Góra Chrobrego - snowtubbing  Snowtubbing to 120-metrowy tor śniegowy z własnym wyciągiem przeznaczony do zjeżdżania na gumowych pontonach lub sliderach. Siedząc w pontonie zostaniesz podczepiony do wyciągu, który wciągnie Cię na górę. Po odczepieniu zjedziesz specjalną trasą bezpiecznie na sam dół. Snowtubbing to świetna zabawa, która nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania i żadnego sprzętu.

  Góra Chrobrego


  Góra Chrobrego - WYPOŻYCZALNIA  Do 2 godzinKażda kolejna godzinaCały dzień
  Komplet narty, buty i kije20 zł5 zł40 zł
  Komplet snowboard: deska i buty30 zł5 zł60 zł
  Narty15 zł5 zł30 zł
  Deska snowboardowa20 zł5 zł40 zł
  Buty10 zł5 zł25 zł
  Kask5 zł5 zł10 zł
  Kije5 zł5 zł10 zł


  W przypadku grup zorganizowanych istnieje możliwość uzyskania rabatu na zakup punktów.

  Góra Chrobrego - GASTRONOMIA  U podnóża stoku i zaledwie kilkanaście metrów od parkingu znajduje się Chata Chrobry, w których serwowane są ciepłe posiłki. Z ogródka zimowego tuż obok można podziwiać narciarzy. Rozpalone ogniska zachęcają do pieczenia kiełbasek. W ofercie znajduje się m.in. karkówka i kiełbasa z grilla, zupa grochowa, flaki, zupa gulaszowa, oscypek po góralsku z żurawiną i ciepłą bułeczką. Dla najmłodszych frytki, zapiekanki i nuggetsy. Gastronomia przewidziana jest na ok.90 osób. W restauracji można korzystać z bezpłatnego Wifi.

  Góra Chrobrego


  Serwis narciarski
  Serwis narciarski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej