Srebrne Drzewka 2019 rozdane. Marszałek nagrodził działających na rzecz integracji i pomocy społecznej [ZDJĘCIA]

AK
Piecioro dyrektorów ośrodków i domów pomocy społecznej z Pomorza, marszałek województwa wyróżnił Srebrnymi Drzewkami. Nagroda przyznawana jest od 13 lat i trafia do osób wyróżniających się swoją działalnością na rzecz integracji i pomocy społecznej w naszym regionie.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w piątek 15 listopada, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, podczas konferencji pt. „Efektywne rozwiązania w obszarze pomocy i integracji społecznej na przestrzeni ostatnich 20 lat". O mądrym pomaganiu mówił m.in. Szymon Hołownia.

Termin nie był przypadkowy – 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. „Srebrne Drzewka” wręczyli laureatom marszałek Mieczysław Struk oraz wicemarszałek Agnieszka Kapała-Sokalska.

– Pracownicy socjalni na co dzień wykazują się bardzo często ogromną empatią i zrozumieniem – powiedział Mieczysław Struk. – Zostawiają swoim podopiecznym cząstkę siebie. W pracy łączą różne kompetencje: znajomość prawa, umiejętność poruszania się w środowisku administracji publicznej i znajomość nauk społecznych. Bardzo często narażeni są na wiele zagrożeń. Niestety, ich praca nie zawsze jest odpowiednio doceniana. Dlatego też pracownicy pomocy społecznej zasługują na szczególne podziękowania. Życzę państwu wszystkiego najlepszego, samych sukcesów oraz odpowiednich, godnych warunków pracy – zaznaczył marszałek Struk.

Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników służby zdr...

W tym roku kapituła konkursu z 21 zgłoszeń wybrała pięciu laureatów.

Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie w Gdańsku – za zmniejszanie skali ubóstwa i wykluczenia społecznego, podejmowanie skutecznych działań w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności oraz inspirujące rozwiązania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami, a także wdrażanie i promowanie innowacji społecznych

Arkadiusz Kiemczyński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Damaszce – za wybitne działania w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku – za wybitne działania w obszarze aktywizacji społeczno-zawodowej, rozwój usług społecznych, działalność na rzecz rewitalizacji społecznej obszarów zdegradowanych oraz pracy ze społecznością lokalną, upowszechnianie idei ekonomii społecznej, w tym za rozwój systemu wsparcia podmiotów ekonomii społecznej oraz popularyzację świadczenia usług społecznych z wykorzystaniem elementów gospodarki społecznej, a także wdrażanie i promowanie innowacji społecznych.

Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku – za rozwój usług społecznych, działalność na rzecz seniorów oraz realizację projektów międzypokoleniowych, w tym promowanie dobrych praktyk.

Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie – za całokształt pracy w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie