Sprzedawaj na szeroką skalę w sektorze zakupów firmowych. Zwiększ swoje dochody z Allegro Biznes

Materiał informacyjny Allegro
Ogromna baza klientów na start, wygodne dostawy, szeroki wybór, możliwość odroczonych płatności – to cechy nowej platformy e-commerce od Allegro, skierowanej zarówno do tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

W ostatnich latach widać wyraźny wzrost zainteresowania zakupami w sieci wśród rodzimych przedsiębiorców. Zamiast szukać hurtowni, wolą wykonać kilka „kliknięć” myszką i w krótkim czasie mieć dostarczony towar pod drzwi swojej firmy.
Dagmara Brzezińska, ‎Commercial Category Management Director w Allegro wyjaśnia, że technologie cyfrowe coraz częściej wspierają prowadzenie biznesu i według większości firm najprawdopodobniej już tak zostanie. - Za największe potrzeby w zakresie usprawniania zakupów firmowych przez internet firmy uważają: dostępność mechanizmów negocjacji cen, możliwości planowania terminów dostaw, właściwą obsługę klientów biznesowych oraz opcję odroczenia płatności. Allegro Biznes odpowiada na wszystkie te potrzeby – przekonuje.

Odroczona płatność bez ryzyka

Odroczona płatność dla firm to metoda płatności, dzięki której sprzedający od razu otrzymuje zapłatę za fakturę, mimo że kupujący przedsiębiorca odłożył termin płatności – o 21, 45 lub nawet 60 dni. - Przedsiębiorcy często nie posiadają odpowiednich narzędzi, kompetencji i doświadczenia w zarządzaniu ryzykiem kredytowym kontrahenta – wyjaśnia Daniel Mączyński, wiceprezes fintechu PragmaGO. - Często jest im trudno uzyskać reasekurację w postaci ubezpieczenia należności. Dzięki usłudze odroczonej płatności w modelu, jaki oferuje Allegro Biznes – z przejęciem ryzyka przez PragmaGO – wszystkie ryzyka związane z tzw. ”kredytem kupieckim” zostają całkowicie zneutralizowane - dodaje.

Dotrzyj wieloma kanałami do swoich klientów

Przedsiębiorcy rozumieją, że czas to pieniądz. A zakupy w sieci to niewiarygodna wręcz oszczędność jednego i drugiego. Firmy kupują tam już nie tylko sprzęt biurowy czy elektroniczny, ale również produkty codziennego użytku, takie jak np. artykuły higieniczne, które w dobie pandemii są środkiem pierwszej potrzeby. - Przez lata rynek zakupów internetowych był ukierunkowany na potrzeby klientów indywidualnych, ale już od jakiegoś czasu w Polsce obserwujemy ekspansję zakupów B2B online – wyjaśnia Agata Matuszewicz, Key Account Manager E-Commerce & Commercial w firmie w firmie Essity, będącej właścicielem marki Tork, produkującej i sprzedającej artykuły higieniczne.

Jak dodaje, dotychczas zakładano, że klienci biznesowi częściej korzystają z bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, pandemia przyspieszyła jednak widoczne już wcześniej zmiany. - Klienci w segmencie B2B bardziej niż kiedykolwiek zainteresowani są teraz szybkimi zakupami przez internet. Produkty w ilościach hurtowych można dziś zamówić bez wychodzenia z biura, bez telefonów, bez spotkań. Dla części naszych klientów jest to niezwykle ważne, podobnie, jak szybki dostęp do pełnej informacji o produkcie, jego specyfikacji czy dostępności – przekonuje Agata Matuszewicz.

Wprowadzenie pracy zdalnej w wielu biurach spowodowało również, że firmy musiały w krótkim czasie zaopatrzyć swoich pracowników w niezbędny sprzęt. - W minionym roku szczególne znaczenie miała dla nas współpraca z Allegro, która sukcesywnie rozwija się od kilku lat - efektem czego jest m.in. nasz brand zone, program wsparcia Partnerów w zakresie marketingu i contentu oraz pilotażowy program Marketplace Autorized Partner. Z mojego doświadczenia wynika, że Allegro to świetne miejsce zarówno na start dla firm, które dotychczas pracowały w klasycznych strukturach – sprzedaż poprzez handlowców czy przetargowa - ale również dla tych, którzy mają już swoje sklepy i chcą dotrzeć do nowych odbiorców – mówi Aleksandra Ślaska, Country Online Development Manager w HP.

Nie musisz zakładać sklepu, aby sprzedawać

Aby sprzedawać w sieci, nie musimy wcale zakładać internetowego sklepu. Handel na Allegro wiąże się mniejszymi kosztami niż budowa infrastruktury własnego e-przedsiębiorstwa i jest o wiele prostszy. Po założeniu konta na Allegro Biznes niemal od razu możemy rozpocząć sprzedaż, korzystając z olbrzymiej rzeszy klientów platformy. Potrzebujemy jedynie szablonu ofert i kilku dobrych zdjęć naszych produktów. Nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na marketing i pozyskanie ruchu, gdyż jego źródłem jest samo Allegro. Platforma oferuje wiele narzędzi wspomagających obsługę sprzedaży, a sztab specjalistów nieustannie je udoskonala, aby sprzedający mogli skupić się na generowaniu zysków.

Materiał oryginalny: Sprzedawaj na szeroką skalę w sektorze zakupów firmowych. Zwiększ swoje dochody z Allegro Biznes - Polska Times

Dodaj ogłoszenie