Sprawdziły formę przed nowym sezonem

Maciej WajerZaktualizowano
UKS PCM Kościerzyna miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w czasie Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Gdańsku.

Wzięły w nim udział AZS AWFiS Łączpol Gdańsk, HC Gomel z Białorusi, Kram Start Elbląg, AZS Energa Koszalin oraz kościerski zespół. Zwycięstwo w turnieju przypadło białoruskiej drużynie. Drugie miejsce wywalczyły szczypiornistki Startu Elbląg. Ostatnie miejsce na podium przypadło Enerdze Koszalin. Kolejne miejsca zajęły gdańszczanki oraz kościerski zespół.

W pierwszym meczu podopieczne Dariusza Męczykowskiego zmierzyły się z zespołem zza naszej wschodniej granicy. Już w pierwszej odsłonie zarysowała się wyraźna przewaga Białorusinek, które zakończyły ją wynikiem 14:8. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie i ostatecznie UKS PCM Kościerzyna przegrał 16:30.

W kolejnym meczu nasze szczypiornistki nie sprostały Enerdze Koszalin, która wygrała zdecydowanie 41:28. Ten wynik świadczy przede wszystkim o słabej defensywie kościerskiego zespołu. W trzecim spotkaniu kościerzynianki zagrały z Elblągiem. W tym przypadku przewaga elblążanek była widoczna od pierwszych minut. Start szybko wypracował przewagę i w efekcie na przerwę schodził z dorobkiem 19 bramek, a kościerzynianki miały ich o 10 mniej. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Startu 34:21. Najbardziej wyrównany przebieg miało starcie z Łączpolem. UKS szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca pierwszej połowy (11:8). Po zmianie stron, gdańszczanki szybko zaczęły odrabiać straty z pierwszej połowy i ostatecznie wygrały całe spotkanie 26:19.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Sprawdziły formę przed nowym sezonem - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.