18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sprawdzian trzecioklasisty z OPERONEM 10.04.2014 [ARKUSZE TESTÓW, PYTANIA I ODPOWIEDZI, ZDJĘCIA]

Anna Mizera-NowickaZaktualizowano 
Sprawdzian trzecioklasisty 10.04.2014 z OPERONEM - ARKUSZE, PYTANIA I ODPOWIEDZI ORAZ KLUCZ PUNKTOWANIA. Zdjęcia testu trzecioklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni Tomasz Bołt
TEST TRZECIOKLASISTY 2014 Z OPERONEM odbył się w czwartek, 10 kwietnia. ARKUSZE TESTU 3-KLASISTY 2014 I ODPOWIEDZI z języka polskiego i matematyki opublikujemy w papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" w piątek, 11 kwietnia 2014 r. oraz na naszej stronie www.dziennikbaltycki.pl/edukacja.

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY 2014 Z OPERONEM

Test trzecioklasistów rozpoczął się o godz. 9. Najpierw uczniowie obejeli film terapeutyczny. Jego głównym bohaterem jest Bratek, który pokazuje dzieciom skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudza w nich poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania.

Następnie nauczyciel rozdał uczniom testy z języka polskiego i omówił instrukcję. Na napisanie tej części 3-klasiści mieli 45 minut. Potem przysługiwała im 15-minutowa przerwa, po której zasiedli do testu z matematyki.

TEST TRZECIOKLASISTY 2014 Z OPERONEM. Jak będzie przebiegał - krok po kroku?

Na Pomorzu Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem napisało ponad 13,6 tys. uczniów.
- W naszej szkole wszystko odbyło się zgodnie z harmonogramem. Najpierw dzieci obejrzały film terapeutyczny, który miał dodać im odwagi. Potem przystąpiły do pytań z języka polskiego. Po przerwie zabrały się za matematykę - opowiada Sławomir Zając, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 w Gdańsku.

W części humanistycznej
trzecioklasiści przeczytali fragment książki Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”, w oparciu o którą nakręcono dobranockę. Potem musieli odpowiedzieć na pytania do tego fragmentu, np. jak często domownicy spotykali słonia Dominika, albo ile krzeseł było w kuchni. Musieli też poszukać synonimów czy policzyć sylaby.

TEST TRZECIOKLASISTY 2014 Z OPERONEM. ARKUSZE I ODPOWIEDZI SPRAWDZIANU 3-KLASISTY Z OPERONEM 2013

W części matematycznej uczniowie musieli się natomiast uporać z określaniem godzin na zegarze czy liczeniem wagi trzech słoni.
- W naszej szkole uczniowie wychodzili z sal z pozytywnymi wrażeniami. Mówili, że poszło im dobrze. Nie było żadnego dziecka, które byłoby całkowicie niezadowolone ze sprawdzianu. Nie zaobserwowaliśmy też, aby jakoś szczególnie się denerwowali – opowiada Anna Roszko-Cnota

, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni. - Także nauczyciele podkreślali, że pytania, które pojawiły się w teście, nie wykraczały poza to, co było już omawiane na lekcjach.

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2013. ARKUSZE, PYTANIA I ODPOWIEDZI OBUT 2013

EDUKACJA NA POMORZU: TERMINY EGZAMINÓW, PRZECIEKI, TESTY PRÓBNE, ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Zobacz koniecznie: SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2014, SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014, EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014, MATURA 2014

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
anna widlak

a gdzie testy ?

r
r

fd

t
t

dzielenie przecież było

t
t

pewnie za kartki i tusz

3 klasistka

To było takie łatwe! Policz sylaby w zdaniu,dokończ opowiadanie,mnożenie,dodawanie,odejmowanie dzielenia nie było. W maju wyniki,w ogóle się nie boję. Pozdrawiam wszystkich 3 klasistów :) !

t
test

Nie. Jest bezpłatny.

e
e

mój syn płacił 2 zł

d
d

Czy ten test jest płatny?

Dodaj ogłoszenie