Sprawdzian trzecioklasisty 2015. IBE bada kompetencje - język polski [ARKUSZE]

moniZaktualizowano 
We wtorek, 19 maja 2015 r. w szkołach podstawowych odbyły się dwa badania Instytutu Badań Edukacyjnych – kompetencji trzecioklasistów oraz kompetencji piątoklasistów. Wzięły w nich udział szkoły, które zgłosiły się dobrowolnie.

Badania mają pokazać mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki.

Zobacz również: Sprawdzian trzecioklasisty 2015. IBE bada kompetencje - MATEMATYKA [ARKUSZE]

Do badania kompetencji trzecioklasistów zgłosiło się ponad 6,5 tys. szkół.
- W części polonistycznej badania kompetencji trzecioklasistów skoncentrowaliśmy się na diagnozowaniu poziomu umiejętności uczniów w zakresie czytania tekstu popularnonaukowego oraz wnioskowaniu na podstawie przesłanek zawartych w tekście - mówi ekspert IBE, Małgorzata Zambrowska. - Ponadto uczniowie komponowali list prywatny z poradami dla bohatera literackiego.

Sprawdź także:

Informacje na temat wyników poszczególnych uczniów dyrektorzy szkół otrzymają już po 48 godzinach. Jeśli szkoła nie zgłosiła się do badania, będzie mogła przeprowadzić test we własnym zakresie – pytania pojawią się na stronie internetowej IBE 20 maja. W tym przypadku jednak nie otrzyma informacji zwrotnej o ocenie każdego z uczniów ani też o tym, jak wypada na tle województwa.

Instytut wiosną 2014 r. przeprowadził diagnozę umiejętności matematycznych piątoklasistów (DUMa). Zrealizował też ostatnią edycję ogólnopolskiego badania umiejętności trzecioklasistów (projekt OBUT zakończył się w grudniu 2014 r.). W roku szkolnym 2014/15 badał kompetencje szóstoklasistów. Diagnoza ta towarzyszyła próbnemu sprawdzianowi.

Więcej informacji na temat badania na stronie: www.diagnoza.ibe.edu.pl

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie