Sprawdź historię swoich długów. Dni otwarte w ERIF BIG

Redakcja
Dni Otwarte Rejestru Dłużników ERIF odbywające się z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta to świetna okazja, by przyjrzeć się naszym zobowiązaniom
Dni Otwarte Rejestru Dłużników ERIF odbywające się z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta to świetna okazja, by przyjrzeć się naszym zobowiązaniom
Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. zaprasza 15 i 16 marca do udziału w Dniach Otwartych, podczas których każdy konsument będzie mógł uzyskać rzetelną informację na swój temat lub o dowolnych przedsiębiorcach.

Dzięki temu łatwiejsze będzie dokonywanie bezpiecznych wyborów konsumenckich. Warto skorzystać, zwłaszcza, że Rejestr to idealne źródło informacji na temat wiarygodności płatniczej. Tylko na koniec ubiegłego roku w Rejestrze figurowało ponad 1,3 miliona informacji gospodarczych na kwotę przekraczającą 7 miliardów złotych.

W tym roku podczas Dni Otwartych z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta 9przypada 15 marca) wszyscy zainteresowani będą mogli za darmo skorzystać z informacji zgromadzonych przez Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

By wykorzystać tę okazję, można pojawić się osobiście w najbliższy piątek i sobotę (15 i 16 marca) w jednym z dwóch biur rejestru w Warszawie (w Błękitnym Wieżowcu przy placu Bankowym 2) lub we Wrocławiu (ul. Legnicka 56).

Z oferowanych przez Rejestr rozwiązań będzie można skorzystać również drogą internetową w serwisie infoKonsument.pl, między 15 a 31 marca.

Na co 10. osobę odwiedzającą Rejestr czekają bardzo atrakcyjne upominki do wyboru: markowy dysk przenośny lub elektroniczna ramka na zdjęcia. Natomiast każdy, kto pojawi się w biurze, może liczyć na drobny upominek i doładowanie do serwisu infoKonsument.pl o wartości
100 zł brutto.

Bonusy przewidziano również dla internautów. Co 10. rejestrujący się użytkownik serwisu infoKonsument.pl otrzyma doładowanie konta o wartości 100 zł brutto.

W obu siedzibach oraz w internetowym serwisie infoKonsument.pl w trakcie trwania Dni Otwartych każdy z nas będzie mógł skorzystać ze swojego prawa do informacji.

Będzie istniała możliwość sprawdzenia, czy w Rejestrze figurują informacje gospodarcze na jego temat – pozytywne lub negatywne. Zabieg ten powinien być szczególnie istotny dla osób chcących ubiegać się o kredyt lub skorzystać z innych usług.

Ponadto każdy konsument będzie mógł sprawdzić wiarygodność dowolnych przedsiębiorców, z którymi na przykład zamierza podjąć współpracę.

15 i 16 marca w siedzibie Rejestru i do 31 marca on-line każdy konsument bezpłatnie będzie mógł pobrać raporty na swój temat, tj. „Raport na Własny Temat”, „Raport z Rejestru Zapytań” i „Raport o Dokumencie”.

Czego można się z nich dowiedzieć?

  • Przede wszystkim, czy i w jakiej kwocie ciążą na nas niespłacone zobowiązania lub czy wpisana została na nasz temat informacja pozytywna o rzetelnie regulowanych zobowiązaniach.
  • Uzyskamy również informacje na temat tego, które firmy i instytucje w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprawdzały dane na nasz temat i jaką informację Rejestr im udostępnił.
  • Czasem może się również okazać, że w Rejestrze widnieją drobne nieuregulowane należności, o których dawno zapomnieliśmy.
  • Przy pomocy Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. dowiemy się również, czy ktoś chciał podszyć się pod nasze nazwisko przy pomocy sfałszowanych lub skradzionych nam dokumentów.

Dla każdego z nas dużym plusem Dni Otwartych w Rejestrze Dłużników ERIF może okazać  się możliwość sprawdzenia firm, z których usług korzystamy.

Tak zwany „Raport o Podmiocie” pomoże nam zweryfikować kondycję finansową m.in.: dewelopera, firmy budowlanej lub remontowej, biura podróży, szkoły wyższej, czy potencjalnego pracodawcy.

Dni Otwarte Rejestru Dłużników ERIF odbywające się z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta to świetna okazja, by przyjrzeć się naszym zobowiązaniom. Jeżeli okaże się, że są one większe niż myśleliśmy, nie wpadajmy w panikę. Niemal z każdego zadłużenia można wyjść na prostą, zaczynając od kontaktu z instytucją, której jesteśmy winni pieniądze. Taki rachunek sumienia dokonany w trakcie Dni Otwartych, to dobry moment, aby się przełamać i zacząć aktywnie działać w sprawie uregulowania należności.

Dni Otwarte to również właściwy czas, by zacząć sprawdzać przedsiębiorców, z którymi planujemy podjąć współpracę. Może nas to chronić przed wieloma niewłaściwymi decyzjami w postaci podjęcia współpracy z nierzetelnym przedsiębiorcą.

Biura informacji gospodarczej działające w Polsce

  1. Krajowy Rejestr Długów BIG S.A.,www.krd.pl, udziałowiec: Małgorzata Kaczmarski – osoba fizyczna (100% akcji), Wrocław
  2. Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.,www.erif.pl, udziałowiec:KRUK S.A. (100% akcji), Warszawa
  3. BIG InfoMonitor S.A.,www.infomonitor.pl, właściciel: BIK S.A., Związek Banków Polskich*,Warszawa (BIG Infomonitor nie ujawnia w KRS ilości akcji posiadanych przez poszczególnych akcjonariuszy (dane z KRS – stan na 10.10.2012 r.)

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. to jedno z trzech działających w Polsce biur informacji gospodarczej. Jego zadaniem jest przyjmowanie, przechowywanie oraz ujawnianie informacji gospodarczych o dłużnikach posiadających zaległe zobowiązania, a także o podmiotach, które terminowo regulują zobowiązania.

Zamieszczenie informacji w BIG może utrudniać lub uniemożliwiać dłużnikom korzystanie z produktów bankowych, uzyskiwanie pożyczek, zakupów ratalnych, czy zawieranie umów z dostawcami usług np. telekomunikacyjnych. Sumienni płatnicy mają natomiast możliwość potwierdzenia swojej wiarygodności finansowej.

Po wejściu w życie nowej Ustawy z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych informacje o nierzetelnych płatnikach może, przy zachowaniu warunków opisanych w ustawie, zamieszczać praktycznie każdy przedsiębiorca i osoba fizyczna.

Rejestr Dłużników ERIF współpracuje z dużymi przedsiębiorstwami, instytucjami finansowymi, a także z firmami z sektora MŚP z różnych branż gospodarki. W gronie klientów

Rejestru Dłużników ERIF znajdują się również. fundusze sekurytyzacyjne, jednostki samorządu terytorialnego i spółki prawa handlowego działające na rzecz gmin.
 

Pobierałeś zasiłki w czasie epidemii? To musisz wiedzieć

Wideo

Materiał oryginalny: Sprawdź historię swoich długów. Dni otwarte w ERIF BIG - Nowa Trybuna Opolska

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
PawełStach

Od kilku lat, czyli właściwie odkąd powstały na szerszą skalę takie możliwości, staram się sprawdzać historię i wiarygodność firm z którymi współpracuję. Chcę uniknąć niepotrzebnych problemów, zatorów finansowych i tułania się po sądach. Korzystam z Crefo.pl. Mam nadzieję, że uda się wyeliminować nieuczciwe firmy z rynku jak najszybciej. I w zasadzie trochę się tak dzieje... ale co z tego skoro cały czas na ich miejsce powstają inne.

m
miska

Mając długi i złą historię w BIK, można spokojnie wziąc pożyczkę u nich: jedynatakapozyczka.pl Nie mają dużych wymagań, nie patrzą na BIK ani na komornika.

Dodaj ogłoszenie