Sprawca włamania i podpalenia łodzi rybackiej w Łebie w...

  Sprawca włamania i podpalenia łodzi rybackiej w Łebie w rękach policji

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Sprawca włamania i podpalenia łodzi rybackiej w Łebie w rękach policji
  1/5
  przejdź do galerii

  ©KWP Lebork

  Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę który dokonał włamania i podpalenia łodzi rybackiej w zeszłym roku w Łebie. Pracujący nad tą sprawą policjanci, na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, iż to właśnie ten 27-letni mężczyzna dokonał włamania i podpalenia łodzi której właściciel wycenił straty na ponad 160 tys. zł.
  W niedzielę policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy, zatrzymali dwóch awanturujących się mężczyzn, mieszkańców powiatu lęborskiego, którzy znieważyli policjantów, kierowali wobec nich groźby oraz naruszyli nietykalność funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi a za popełnione przestępstwo trafili do policyjnego aresztu a następnie usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  W związku z ich zatrzymaniem, policjanci operacyjni pracujący nad sprawą podpalenia łodzi rybackiej oraz włamania do sterówki statku, która miała miejsce w lutym zeszłego roku, rozpoznali w jednym z zatrzymanych mężczyzn sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna 8 lutego 2017 r. w godzinach nocnych, będąc pod wpływem alkoholu, poprzez wybicie szyby włamał się do sterówki statku a z jej wnętrza dokonał kradzieży sprzętu o wartości ponad 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty wyrzucił do kanału. Następnie odpalił skradzioną ze statku racę ratunkową, co spowodowało zapalenie się kutra i doszczętne jego spalenie. Właściciel statku wycenił straty na ponad 150 tys. zł.

  W dniu zdarzenia 8 lutego 2018 r. na miejsce pożaru skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili dokładne oględziny, a policyjny technik zabezpieczył wiele śladów. Przeprowadzone czynności przez policjantów dały podstawę do
  stwierdzenia, że prawdopodobną przyczyną pożarów było celowe działanie człowieka. Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów, zabezpieczone przez technika kryminalistyki ślady i dokładne oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły na zidentyfikowanie sprawcy tego chuligańskiego wybryku, którego zachowanie doprowadziło do strat na ponad 160 tys. zł.

  Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia statku poprzez podpalenie. Zatrzymany mieszkaniec Lęborka przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

  Dzisiaj policjanci za pośrednictwem prokuratora wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


  ZOBACZ TAKŻE: Policjanci z Łeby zatrzymali złodzieja samochodu

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!