Sprawa Wampira z Bytowa pod lupą prokuratury i Archiwum X

  Sprawa Wampira z Bytowa pod lupą prokuratury i Archiwum X

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańska Prokuratura Regionalna i śledczy z tzw. Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wracają do sprawy Leszka P., mordercy odsiadującego 25 lat więzienia, ochrzczonego przez media "Wampirem z Bytowa". - Potwierdzam, że ponownie wracamy do tej sprawy - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" prok. Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
  Sprawa Wampira z Bytowa pod lupą prokuratury i Archiwum X

  ©Robert Kwiatek

  Leszek P. skazany został w 1996 roku przez ówczesny Sąd Wojewódzki w Słupsku na karę 25 lat pozbawienia wolności za popełnienie jednego z 17 zarzucanych mu zabójstw, do których miało dochodzić w latach 1984-1991. Wówczas, w czasie śledztwa, prokuratorzy starali się udowodnić mu kilkanaście mordów - nie znaleziono jednak wystarczającego materiału dowodowego do tego, by skazać mężczyznę za inne zbrodnie.

  - Działania Prokuratury Regionalnej w Gdańsku i funkcjonariuszy Zespołu Przestępstw Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku związane są z sukcesywnym badaniem spraw dotyczących zbrodni z przeszłości, których sprawcy wówczas nie zostali wykryci. Obecnie wracamy do sprawy Leszka P., poszukując nowych okoliczności, które mogą być pomocne przy analizie innych niewykrytych spraw z tamtych lat - mówi prok. Maciej Załęski.

  Śledczy informują, że powtórna analiza materiałów sprawy sądowej prowadzona będzie pod kątem ujawnienia nieznanych dotąd okoliczności pomocnych przy prowadzonej analizie śledztw dotyczących innych zabójstw z tamtego okresu, z którymi związek mógł mieć skazany na 25 lat więzienia mężczyzna, a za które nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

  - Obecnie nowe techniki kryminalistyczne w zakresie ujawniania i badania śladów w umorzonych sprawach z przeszłości, dają dużą szansę na poczynienie nowych ustaleń o znaczeniu dowodowym - podsumowuje prok. Załęski.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajny temat zastępczy

  / oksza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  A co u Dominika W., syna Pomroka Jasnego, wnuka noblysty? Też się wymiga? Pobicie sprzed roku prokuratura (niech zgadnę: gdańska prokuratura, a jakże) umorzyła. Nie znalazła podstaw do ścigania z...rozwiń całość

  A co u Dominika W., syna Pomroka Jasnego, wnuka noblysty? Też się wymiga? Pobicie sprzed roku prokuratura (niech zgadnę: gdańska prokuratura, a jakże) umorzyła. Nie znalazła podstaw do ścigania z urzędu. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lp

  Czołgista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Leszek przyznał się do ponad 60 zabójstw prawie wszystkie ofiary odnaleziono po wskazaniu przez niego miejsca ukrycia zwłok. To absurd polskiego prawa bynajmniej w tamtym czasie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ROCZNICA GSM A WAMPIRYZM

  ELŻBIETA FRANKOWSKA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  CHOĆBY POSTĘP TEHNOLOGICZNY I ELEKTRONICZNY I INFORMATYCZNY SIĘGAŁ ZENITU NIE POPRAWIA NIC NASZEJ JAKOŚCI ŻYCIA ALBO WRĘCZ COFAMY SIĘ !!
  OPRÓCZ GAPIENIA SIĘ W APLIKACJE TELEFONICZNE JEST BRAK...rozwiń całość

  CHOĆBY POSTĘP TEHNOLOGICZNY I ELEKTRONICZNY I INFORMATYCZNY SIĘGAŁ ZENITU NIE POPRAWIA NIC NASZEJ JAKOŚCI ŻYCIA ALBO WRĘCZ COFAMY SIĘ !!
  OPRÓCZ GAPIENIA SIĘ W APLIKACJE TELEFONICZNE JEST BRAK NAUKI, POCZĄTKI GIMNAZJUM GDZIE SA MŁODZI PRZEŚLADOWANI ZA BRAK KOMORKI, NIEMAL KAŻDE DZIECKO JĄ POSIADA, POTEM SĄ TEMPEROWANI BO GDZIEŚ SIE ODEZWAŁ SYGNAŁ NA EGZAMINIE, KTOŚ ZADZWONIŁ NA LEKCJI, ZABÓR, KRADZIEŻ, WIADOMOŚCI PRZESYŁANE TO OK !! I TO WSZYSTKO, CHYBA SAME KŁOPOTY !! - A ZWŁASZCZA SYTUACJE TRZODZENIA PRZEZ NAUCZYCIELI NIGDY NIE ODNIOSLY ZWYCIĘSTWA ALE SKOŃCZYŁY SIĘ KLĘSKĄ DLA NIEWINNYCH DZIECI !!
  ZRÓB ZDJĘCIE ZDARZENIA, WYŚLIJ NA POLICJĘ NIE MA INNEGO I LEPSZEGO DOWODU W SPRAWACH SĄDOWYCH ALE CZY NAPEWNO, FAK,ŻE JESTEŚ ŚWIADKIEM JAKIEJŚ SYTUACJI, MASZ DOWÓD SPRAWY A JEDNAK NIC NIE ZYSKASZ OPRÓCZ SZYKANY !! GWAŁTY NA POSTERUNKU ZA FAK PRZYCZYNIENIA SIĘ DO POKOJU !! PODCZERWIEŃ I WIELE WOJSKOWYCH ZBRODNI WOJENNYCH A TAK NAPRAWDĘ DO KOŃCA NIE SPRAWDZONYCH ARHIWOW DOMOWYCH ZBRODNI WSZECH CZASÓW !! MÓWI SIĘ, ŻE WYSTARCZY SYGNAŁ, BĄDŹ WYKRĘĆ NUMER ALARMOWY A POMOC NADHODZI NATYCHMIAST !! ILE LUDZI STRACIŁO ŻYCIE ALBO TYSIĄCE NEURONÓW - BILANS NIECIEKAWY !!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!