Sprawa molestowania nieletniej pacjentki na Srebrzysku. Do prokuratury trafiło kolejne doniesienie. Sprawcą miał być pełnoletni pacjent

Dorota Abramowicz
Dorota Abramowicz
Karol Makurat
Do molestowania nieletniej na oddziale młodzieżowym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego miało dojść 8 czerwca. Szpital zawiadomił policję w połowie czerwca, dopiero w ostatnich dniach sprawa dotarła do prokuratury.

- Mamy na razie niewiele informacji na ten temat - przyznaje prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Wiemy jedynie, że miało dojść do molestowania nieletniej dziewczynki , przebywającej na oddziale dziecięco-młodzieżowym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Sprawcą miał być młodociany, pełnoletni pacjent tego oddziału. Dziewczynki, której dotyczyło to zgłoszenie, jeszcze nie przesłuchano.

Wiemy jedynie, że miało dojść do molestowania nieletniej dziewczynki , przebywającej na oddziale dziecięco-młodzieżowym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Dr Leszek Trojanowski, dyrektor szpitala na Srebrzysku mówi, że zgodnie z procedurami szpital zgłasza wszelkie podejrzenia molestowania od razu na policję. - Niestety, nie wiem dlaczego dopiero teraz sprawa dotarła do prokuratury - mówi dyrektor.

Czytaj także

Nie jest to pierwszy przypadek molestowania pacjentek w gdańskim szpitalu. W maju tego roku dwie trzynastolatki, przebywające na oddziale dla dorosłych ( z powodu braku miejsc NFZ zgodził się na takie rozwiązanie) zgłosiły molestowanie przez dorosłego mężczyznę. W w nocy z 5 na 6 czerwca br. na tym samym oddziale 25-letni mężczyzna zgwałcił 15-letnią pacjentkę. W związku z tymi wydarzeniami prokuratura bada prawidłowość nadzoru w szpitalu na Srebrzysku.

Czytaj także

Równocześnie pracujący w szpitalu psychiatrzy zwracają uwagę, że w związku z brakiem personelu i niedofinansowaniem placówki (w nocy na 50-osobowym oddziale dyżurują zaledwie dwie pielęgniarki, a lekarz musi przyjmować chorych na izbie przyjęć) nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim chorym. Żądają, by pozostałe dwa gdańskie oddziały psychiatryczne (w UCK i Szpitalu Marynarki Wojennej) przejęły część ostrych dyżurów. W razie niespełnienia żądań zamierzają masowo zwalniać się z pracy. Na początku lipca, po negocjacjach prowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, protest został tymczasowo zawieszony.

Ile jest łóżek na oddziałach psychiatrycznych w województwie...

Zobacz wideo: Szpital psychiatryczny w Gdańsku nie będzie więcej przyjmował dzieci na oddziały dla dorosłych. "Myśmy zawsze mówili, że to jest nieprawidłowe i tak nie powinno być"

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Pani redaktor powiela błąd- jaki jeden lekarz na oddziały szpitalne i Izbę przyjęć!!!! Bardzo proszę sprawdzić u źródła!!!!

N
Nuncjusz

Akcje jak w klasztorze albo na plebanii.

Dodaj ogłoszenie