SPORTOWY WEEKEND. Polpharma Starogard lepsza od toruńskiego Polskiego Cukru

red
Nie tylko Arką Gdynia i Lechią Gdańsk człowiek żyje. Oprócz naszych ekstraklasowych drużyn piłkarskich w ten weekend czekają nas ważne mecze hokeistów, derby Trójmiasta piłkarek ręcznych, a także kolejne ligowe boje koszykarzy, koszykarek, siatkarzy, siatkarek i szczypiornistów. Komplet wyników ze spotkań pomorskich zespołów znajdziecie w poniższym materiale. Zapraszamy!

Co jeszcze w ten weekend?

Niedziela:
15.00 Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel
17.00 KSZO Ostrowiec - Atom Trefl Sopot
18.00 MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń

Polpharma ograła lidera, a Energa Czarni zaliczyli świetny finisz

W Starogardzie Gdańskim w sobotę się działo. Świetną koszykówkę pokazali podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa, którzy pokonali lidera tabeli - Polski Cukier Toruń. I to wyraźnie - 90:73. Nie przeszkodziło im nawet to, że stracili dużo zdrowia i nieco z przewagi w czwartej kwarcie. Cieszyli się także kibice w Słupsku, gdzie Energa Czarni pokazali świetny finisz w starciu z PGE Turowem Zgorzelec i wygrali 78:72.
Każdy inny scenariusz, niż zwycięstwo Trefla w Tarnobrzegu, były nie do przyjęcia. Mimo to sopocianie słabo rozpoczęli sobotni mecz z ostatnią ekipą Polskiej Ligi Koszykówki. Sumiennie odrabiali jednak straty w kolejnych częściach meczu, za co zostali nagrodzeni dwoma punktami.

Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 90:73 (26:14, 19:18, 28:18, 17:23)
Polpharma:
Miles 27, Diduszko 7, Sajus 17, Flieger 15, Mirković 15 oraz Paliukenas 5, Poznański 2, Schenk 2, Davis 0, Długosz 0

Polski Cukier: Sulima 11, Trotter 13, Wiśniewski 15, Škifić 6, Weaver 16 oraz Śnieg 8, Michalski 0, Diduszko 4, Perka 0, Sanduł 0

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 78:72 (23:13, 11:25, 22:21, 22:13)
Czarni:
Ginyard 16, Cesnauskis 13, Surmacz 9, Lewis 11, Kravish 12 oraz Goods 13, Bachynski 4, Seweryn 0, Dąbrowski 0

Turów: Ikovlev 19, Bochno 5, Michalak 13, Nikolić 4, Carter 5 oraz Archibeque 18, Jackson 6, Borowski 2, Gospodarek 0

Siarka Tarnobrzeg - Trefl Sopot 70:79 (24:16, 12:18, 19:24, 15:21)
Siarka
: Welsh 17, Grzeliński 12, Patoka 13, Wojdyła 12, Jakóbczyk 12 oraz Małecki 2, Pandura

Trefl: Ireland 15, Śmigielski 10, Dylewicz 11, Marković 11, Karolak 2 oraz M. Kolenda 8, Laser 8, Mielczarek 14

Kwidzynianie zaczęli dwumecz od wygranej

W sobotę w ramach PGNiG Superligi, a w niedzielę już w Pucharze Polski w Kwidzynie MMTS mierzy się z Piotrkowianinem. Na półmetku tego dwumeczu jest 1:0 dla gospodarzy, którzy wygrali ligowe starcie 29:25. 9 bramek było autorstwa Mateusza Seroki.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:25 (15:12)

Tylko Vistal wygrał w tej kolejce

W derbach Trójmiasta w PGNiG Superlidze Kobiet górą gdynianki. Vistal przed własną publicznością pokonał AZS Łączpol AWFiS różnicą trzech trafień. Zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałe, ale po pierwszych 30 minutach gospodynie wyraźnie wyhamowały. Z kolei w Szczecinie lekcję szczypiorniaka odebrały zawodniczki z Kościerzyny, które zdołały wicemistrzyniom Polski rzucić zaledwie 18 bramek. Przegrały ostatecznie różnicą 11 trafień.

Więcej informacji na kolejnej stronie

Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28:25 (14:6)
Vistal:
Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 5, Matieli 4, Borysławska 4, Urbaniak 4, Szarawaga 3, Kozłowska 2, Stanulewicz 3, Uścinowicz 1, Dorsz 1, Lalewicz 1.

AWFiS: Chojnacka 1, Kajumowa - Masna 6, Hartman 5, Mazurek 4, Cirjan 3, Górna 2, Ciura 2, Świerczek 1, Skonieczna 1 oraz Tomczyk, Żukowska, Karwecka, Jurczyk.

Pogoń Baltica Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:18 (14:10)
Pogoń Baltica:
Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 2, Noga 1, Szczecina 1, Costa, Królikowska 1, Jedziniak 5, Zimny 1 (0/2), Koprowska 5 (2/3), Zawistowska 5, Kochaniak 2, Blazević 4, Jaszczuk 2

UKS PCM: Liskowska, Kordunowska-Lupa, Łoś - Bunikowska, Konofał 3, Sus 1, Belter 7 (1/3), Ziółkowska 4 (0/1), Białek 1, Neitsch 1, Rogożewska, Krajewska 1

Gdyńskie koszykarki odprawiły Widzew

Koszykarki Basketu nie miały większych problemów z ograniem jednej z najsłabszych ekip Basket Ligi Kobiet - Widzewa. Konsekwentnie budowały sobie przewagę, powiększając przez trzy kwarty prowadzenie. Popisywała się m.in. Carolyn Swords, która w sobotę zdobyła 28 punktów.

Basket 90 Gdynia - Cosinus Widzew Łódź 86:72 (25:14, 20:16, 24:18, 17:24)
Basket 90:
Swords 28, Skerović 12, Grigalauskyte 12, Podgórna 9, Kotnis 5 oraz Marcinkowska 10, Rembiszewska 6, Miłoszewska 4, Stawińska 0

Widzew: Pisera 15, Drop 13, Bujniak 10, Zapart 7, Rogers 2 oraz Gertchen 11, Gzinka 7, Kudelska 4, Ratajczak 3, Kruszyńska
0

Asseco nie dało rady w Szczecinie

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali przegrali 83:94 w wyjazdowym starciu z Kingiem Szczecin. Losy tego w gruncie rzeczy wyrównanego spotkania rozstrzygnęły się w drugiej kwarcie, w której szczecinianie wygrali aż 29:21 i odskoczyli rywalom. Żółto-niebiescy starali się jeszcze gonić wynik, ale nie zdołali odrobić strat i przegrali drugi kolejny mecz.

King Szczecin - Asseco Gdynia 94:83 (22:21, 29:21, 17:16, 26:25)

King: Paweł Kikowski 26, Travis Releford 19, Russell Robinson 14, Jakub Garbacz 11, Marcin Dutkiewicz 9, Robert Skibniewski 5, Zane Knowles 4, Szymon Łukasiak 4, Michał Nowakowski 2

Asseco
: Filip Matczak 23, Krzysztof Szubarga 15, Piotr Szczotka 14, Przemysław Żołnierewicz 14, Wojciech Czerlonko 7, Mikołaj Witliński 3, Mariusz Konopatzki 3, Marcel Ponitka 2, Filip Put 2

Hokeiści zrobili krok ku utrzymaniu

MH Automatyka Gdańsk wygrała 6:2 z Nestą Mires Toruń i objęła prowadzenie 2:1 w toczonej do czterech zwycięstw serii play-out, w której wygrany zostaje w PHL, a przegrany z niej spada. Gdańszczanie w piorunującym stylu rozegrali pierwszą tercję, po której prowadzili aż 3:0. W drugiej tercji jedyną bramkę zdobyli torunianie, którzy na początku ostatniej partii zanotowali kontaktowe trafienie.

Automatyka nie pozwoliła jednak gościom na odrobienie strat, podwyższając na 4:2, a potem wykorzystując podwójne osłabienie Nesty Miry i wychodząc na prowadzenie 5:2. Na tym nasi hokeiści nie poprzestawali, bo już za chwilę było 6:2 i nikt już nie pamiętał, że na początku tercji było całkiem gorąco. Gdańszczanie byli tego dnia bezlitośni. Wykorzystali 6 z 7 osłabień po karach gości i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Następny mecz między Automatyką a Nestą Mires w gdańskiej Olivii w niedzielę o godz. 18.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)

Bramki: Steber (5:40'), Gościński (17:11'), Nasca (19:30'), Nasca (51:24'), Kantor (55:17'), Rompkowski (56:44') - Kalinowski (27:08'), Michaiłow (41:54')

MH Automatyka: Witkowski, Kieler - Josepher, Lehmann, Steber, Skutchan, Pesta - Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Kantor, Nowak, Strużyk, Rompkowski, Marzec - Gierasimienko, Dolny, Wrycza, Różycki, Szczerbakow

Nesta Mires: Plaskiewicz, Studziński - Żyliński, Jaworski, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Trachanow, Lidtke, Mogiła, Michaiłow, Dołęga - Kourach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski - Skólmowski, Heyka, Stasiewicz, Husak, Naparło