Sportowa ERGO ARENA zaprasza do wspólnych treningów!

Materiał informacyjny HALA GDAŃSK - SOPOT SP. Z O.O.

Śledzisz poczynania lokalnych drużyn sportowych? Myślisz o treningach z profesjonalistami, ale wciąż szukasz odpowiedniej motywacji? Cykl Sportowa ERGO ARENA jest właśnie dla Ciebie! Zajrzyj na www.ergoarena.pl/sportowa, dołącz do gdańsko-sopockiej ekipy i ćwicz w wybranej przez siebie, bezpiecznej lokalizacji.

Za poszczególne jednostki treningowe odpowiadają reprezentanci sopockich i gdańskich klubów sportowych. Prowadzący dzielą się z widzami swoją wiedzą na temat przygotowania fizycznego oraz treningu funkcjonalnego, zachęcając tym samym do poprawy kondycji fizycznej w realiach pandemii oraz do bacznego obserwowania poczynań pomorskich zawodników i zawodniczek w profesjonalnym sporcie.

Wśród dotychczasowych ambasadorów Sportowej ERGO ARENY znaleźli się m.in. Mateusz Plichta, łącznik młyna w Ogniwie Sopot, który zaproponował energetyczną tabatę, skrzydłowy gdańskiego TORUS Wybrzeża Piotr Papaj – prowadzący trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem gum i taśm, czy kapitan drużyny AZS UG Futsal Ladies Natasza Urbanowicz, która nauczyła widzów kilku futsalowych zwodów.

Młodsi widzowie razem z rodzicami ćwiczyli już z Kuźnią Małego Atlety Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego oraz z Akademią Siatkówki Trefla Gdańsk. Tym, którzy dalej nie potrafią znaleźć w sobie właściwego, treningowego nastawienia dedykowany był program z udziałem, na co dzień pracującej z m.in. koszykarzami, Moniki Najdy. Trenerka mentalna, specjalnie dla widzów Sportowej ERGO ARENY, omówiła narzędzia umożliwiające łatwiejsze przystępowanie do aktywności fizycznych.

W najbliższych programach o formę przed wyczekiwanym sezonem letnim zadbamy z gdańskimi rugbystkami znanymi kibicom jako Biało-Zielone Ladies Gdańsk i przyjrzymy się bliżej ćwiczeniom rozgrzewkowym, które wykonują profesjonaliści uprawiający sporty wodne. Z uwagi na zielone światło dla sportu na terenach zewnętrznych, w fazie przygotowań jest też seria ćwiczeń z wykorzystaniem przyrządów do kalisteniki. Te znaleźć można przed ERGO ARENĄ, tuż przy popularnym skateparku, za boiskiem do streetballa.

Cykl Sportowa ERGO ARENA jest nieodpłatny, ćwiczenia czekają na każdego, wystarczy polubić profil ERGO ARENY na Facebooku lub zasubskrybować kanał ERGO ARENA TV w serwisie YouTube! Wszystkie dotychczasowe treningi można odtworzyć na stronie www.ergoarena.pl/sportowa, a kolejne odcinki umieszczane są w soboty o godz. 10:00. Operator hali otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Aleksandra Golec