Spółki są najlepsze

  Spółki są najlepsze

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Minister Ewa Kopacz nie odpowiedziała na zaproszenie samorządowców i nie przyjechała na posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego, które wczoraj odbyło się w Kwidzynie. Minister nie oddelegowała także żadnego ze swoich zastępców.
  - Jesteśmy zawiedzeni - nie krył rozżalenia wicemarszałek Leszek Czarnobaj, który był jednym z organizatorów spotkania.
  W imieniu Urzędu Marszałkowskiego głos zabrał Maciej Łukowicz, dyrektor pomorskiego Departamentu Zdrowia. Swoje wystąpienie oparł na konstytucji i zapisie o tym, że każdy ma równy dostęp do służby zdrowia.

  - Nie można zapominać, że zapewnienie dostępu do służby zdrowia to przede wszystkim obowiązek samorządu, nawet jeśli świadczeniodawcami są Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej - mówi Łukowicz.

  Dyrektor departamentu wskazał także na błędy i problemy, z jakimi musi się uporać pomorska służba zdrowia.

  - Wiele usług nakłada się na siebie w różnych placówkach, przez co mamy do czynienia z nieefektywnym wykorzystaniem zasobów. Nierozwiązane oczekiwania płacowe i brak wspólnej polityki personalnej to kolejne złe strony - mówi Łukowicz.

  Wspomniał o tym, że pomorskie szpitale potrzebują inwestycji na kwotę co najmniej 500 mln zł, by udało się podnieść jakość świadczonych przez nich usług. Odniósł się także do przekształcania placówek w spółki prawa handlowego. Według niego, dopiero w przypadku spółki mamy do czynienia z racjonalnym zarządzaniem, gdyż dyrektorzy szpitali zmuszeni są robić wszystko, by nie zadłużać placówek.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo