Sparingi I ligowców: Udany dzień dla Arki Gdynia, Druteksu-Bytovii i Chojniczanki [ZDJĘCIA]

Przemyslaw Swiderski
Każdy z trzech naszych pierwszoligowców - Arka Gdynia, Drutex-Bytovia Bytów i Chojniczanka Chojnice - wygrał sobotnie spotkania sparingowe. Wszystkie mecze kontrolne pokazały jednak, że przed pomorskimi drużynami jeszcze sporo pracy.

Gdynianie swój drugi sparing w tym okresie przygotowawczym rozegrali na Witominie, gdzie zmierzyli się z Kotwicą Kołobrzeg. Żółto-niebiescy stworzyli sobie w tym spotkaniu kilka okazji do strzelenia bramki, ale wykorzystali tylko jedną z nich.

W 55. minucie meczu przed polem karnym sfaulowany został Michał Nalepa. Do piłki podszedł Marcus da Silva. Brazylijczyk popisał się ładnym strzałem, ale golkiper rywali sparował piłkę. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że dopadł do niej Paweł Wojowski, który mocnym strzałem nie dał już szans bramkarzowi rywali.

Podobnie zagrała w sobotę Bytovia. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego również wykorzystali tylko jedną okazję. W 64. minucie meczu Artur Formela świetnie obsłużył podaniem Artura Wojacha, a ten chwilę potem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Dodajmy, że w piątek z drużyną z Bytowa oficjalnie rozstał się Sergejs Kožans. Łotysz w rozgrywkach I ligi w rundzie jesiennej na boisku pojawił się cztery razy. Dlaczego rozstał się z klubem właśnie teraz?

- W czwartek rozmawiałem z Sergejsem o jego sytuacji rodzinnej i osobistej. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym wyjściem dla niego będzie rozwiązanie kontraktu z naszym klubem i znalezienie sobie klubu bliżej rodzinnego domu - powiedział oficjalnej stronie klubowej Druteksu-Bytovii trener Tomasz Kafarski.

W sobotę na boisku pojawili się też piłkarze Chojniczanki, tyle że nie u siebie a w Bydgoszczy. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka ograli tam Wigry Suwałki 2:1. Bramki dla pierwszoligowca z Pomorza zdobywali Bartłomiej Niedziela w 63. minucie spotkania oraz Paweł Zawistowski w 85. minucie.

Obecnie na testach w Chojniczance przebywa Łukasz Stasiak, który ostatnio występował w GKS-ie Przodkowo. W 16 meczach rundy jesiennej III ligi zdobył 14 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Arka - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 Wojowski (55)

Arka I połowa: Jałocha - Socha, Sobieraj, Wojcinowicz, Warcholak - Yussuff, Mosiejko, Łukasiewicz, Lomski - Tomasiewicz - Abbott

Arka II połowa: Miszczuk – Stolc, Fialho, Marcjanik, Wojowski – Da Silva, Sambea, Nalepa, Bożok – Simaszko- Wardziński

Kotwica: Waśków (84' Marchewka) - Cichy, Poznański (30' Witt), Szutenberg (65' Poznański), Rydzak (46' Strzelecki), Lewiński (65' Żołądź), Żołądź (30' Sochań), Nowak (46' Wrzesień), Kacprzycki (78' Nowak) , Horna (78' Rydzak), Zieliński (46' Szubert)

***

Drutex-Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 1:0
1:0 Wojach (64)

Drutex-Bytovia I połowa: Nikodem Kowalczuk - Marek Opałacz, Łukasz Wróbel, Arkadiusz Czarnecki, Maciej Liśkiewicz, Mariusz Kryszak, Jakub Serafin, Kamil Wacławczyk, Mateusz Janeczko, Mateusz Klichowicz, Charles Nwaogu.

Drutex-Bytovia II połowa: Mateusz Oszmaniec - Adrian Chomiuk, Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel (69' Arkadiusz Czarnecki), Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Michał Rzuchowski, Artur Wojach, Michał Jakóbowski, Mateusz Klichowicz (69' Mateusz Janeczko), Artur Formela

***

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 2:1
1:0 Niedziela (63)
1:1 Gąska (80)
1:2 Zawistowski (85)

Wigry (I połowa): Karol Salik - Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski - Marko Brtan, Bartłomiej Kalinkowski, Miłosz Kozak, Marcin Tarnowski, Mateusz Żebrowski - Kamil Adamek.

Wigry II połowa: Karol Salik - Bartosz Widejko, Kamil Rozmus, Kamil Lauryn, Dominic Szyszka - Marko Brtan, Bartłomiej Kalinkowski, Bartosz Biel, Dawid Makaradze, Damian Gąska - Kamil Zapolnik.

Chojniczanka: Damian Podleśny - Łukasz Kosakiewicz, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Damian Garbacik - Maciej Rogalski, Paweł Zawistowski, Maciej Kostrzewa, Rafał Grzelak, Patryk Mikita - Łukasz Stasiak.

W II połowie grali także: Tomasz Loska, Jakub Mrozik, Bartłomiej Niedziela, Jacek Podgórski, Aleksander Karbowiak, Rafał Majtyka.