Sopot. Więcej miejsc dla kilkulatków

Agata CymanowskaZaktualizowano 
Punkt przedszkolny na 25 dzieci, w wieku od trzech do pięciu lat, powstanie 1 września przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie.

Dzieci będą przyjmowane na podstawie pisemnego wniosku rodziców, które składać należy u dyrektora szkoły.

To odpowiedź miasta na nowelizację ustawy o systemie oświaty i obawy, że zapis prawny, umożliwiający 5-latkom odbywanie rocznego przygotowania przedszkolnego, spowoduje, że wzrośnie liczba 3-6-latków w przedszkolach.

- To działanie asekuracyjne i zabezpieczające nas przed tym, co może się stać po rekrutacji do przedszkoli - tłumaczy Piotr Płocki, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Sopotu. - Wyniki rekrutacji poznamy 25 maja, ale rodzic pięciolatka może przyjść do nas w czerwcu lub lipcu i wyrazić chęć umieszczenia dziecka w przedszkolu. W ten sposób będziemy mieli pewność, że dla 273 sopockich pięciolatków miejsc nie zabraknie.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku. Pozostałe kwestie, np. czy będzie to opieka pięcio- czy dziewięciogodzinna, w jaki sposób zostaną zorganizowane posiłki, będą jeszcze ustalane.

- Opieka w punkcie przedszkolnym będzie taka sama jak w przedszkolu - dodaje Płocki.
Oprócz tego, jeżeli będzie taka potrzeba, miasto jest gotowe utworzyć dodatkowych 95 miejsc przy przedszkolach.

Nowe prawo

Do 2012 r. na wniosek rodziców do szkoły może pójść każdy 6-latek. Po 2012 r. każdy 6-latek będzie już musiał pójść do I klasy. Rok wcześniej roczny obowiązek wychowania przedszkolnego obejmie 5-latków. Do 2012 r. o posłaniu 5-latka do przedszkola decyduje rodzic. Samorządy miejsce dla 5-latka muszą zapewnić już od września.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie