Sopot TOP of The TOP Festival 2013. ZDJĘCIA z konferencji...

  Sopot TOP of The TOP Festival 2013. ZDJĘCIA z konferencji [GALERIA]

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sopot TOP of The TOP Festival 2013. ZDJĘCIA z konferencji [GALERIA]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Sopot Festival w poprzedniej formule, symbolizowanej przez nagrodę Bursztynowego Słowika, zszedł ostatecznie z afisza w drugiej połowie poprzedniej dekady, gdy z prowadzenia i finansowania go wycofała się po kilku latach TVN. Po drodze była, zakończona w ubiegłym roku, radykalna przebudowa Opery Leśnej, a okienko w wakacyjnym kalendarzu imprez przejęła telewizja Polsat.
  23 i 24 sierpnia w Operze Leśnej będzie można zobaczyć sopocki festiwal piosenki w nowej odsłonie, w dużym stopniu wzorowanej na polsatowskim festiwalowym hicie, czyli TOPtrendy.

  Piątek dzieli się na dwa koncertowe bloki. Pierwszym będzie Live Is Life. Przełomowe lata 80., drugim firmowy TOP of The TOP. W Live Is Life, którego tytuł jest parafrazą przeboju "Life Is Life" austriackiego zespołu Opus, wystąpią gwiazdy lat 80. światowego, europejskiego i lokalnego formatu - Amerykanka Belinda Carlisle, Brytyjczyk Rick Astley, królowa czechosłowackiej estrady Helena Vondrackowa, wspomniany wyżej Opus i Budka Suflera.

  Każdy z zaproszonych ma w swoim repertuarze fantastyczne, ropoznawalne nawet po upływie trzech dekad szlagiery. TOP of The TOP będzie natomiast próbą stworzenia międzynarodowej wersji TOPtrendy - prezentacją popularnych obecnie wykonawców z kilku krajów. Przed sopocką publicznością zaprezentują się Amy McDonald z Wielkiej Brytanii, Caro Emerald z Holandii, Imany z Francji, Yannick Boy z Belgii, Peter Bic Project ze Słowacji, Nabiha z Danii, Rea Garvey z Niemiec i Matt Dusk z Kanady.

  Rozpoznawalni w Polsce są Brytyjka, Holenderka, Francuzka i Kanadyjczyk, niektórzy z nich są w stanie zapełnić na własny rachunek spore sale koncertowe. Ciekawe, jak sami artyści oraz nowa koncepcja spodobają się publiczności w amfiteatrze i przed odbiornikami TV.

  Drugi dzień upłynie pod hasłem Największe Przeboje Lata i będzie tym, co w tytule, czyli słoneczną paradą hitów. Będzie trochę artystów zagranicznych - Sharon Doorson, Arash, DJ Bobo, Stereolizza i Kamaliya - ale o wiele szersza będzie reprezentacja krajowej estrady - Edyta Górniak, Sylwia Grzeszczak, Rafał Brzozowski, Pectus, Margaret, Liber, Blue Cafe i Honorata Skarbek "Honey", a w minirecitalach wystąpią zespoły Lemon i Enej.

  Będziemy więc mieli skrzyżowanie letniej składanki tanecznej z festiwalem opolskim, choć może w praktyce nie będzie tak dziwnie, jakby to wynikało z samego spisu. Wiele zależy od reżyserii widowiska, samego wyboru i układu repertuaru. Może zamiast słowika wykluje się autentyczny festiwalowy przebój?

  Polsatowi niewątpliwie udał się pomysł z festiwalem TOPtrendy. TOP of The TOP ma szansę powodzenia, ale nie jego gwarancję.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo