reklama

Sopot: Peron SKM Wyścigi idzie do remontu

Paweł RydzyńskiZaktualizowano 
Remont potrwa ok. pół roku
Remont potrwa ok. pół roku Archiwum PDB
Peron Szybkiej Kolei Miejskiej na przystanku Sopot Wyścigi zmieni swoje oblicze. Zostanie wyremontowany i zyska wygląd przypominający styl retro.

Wkrótce ma zostać podpisana umowa na jego remont.

Prace wykona konsorcjum firm PPTM sp. z o.o. (lider) i Rajbud. Ta druga firma była kilka miesięcy temu wykonawcą robót remontowych na peronie SKM w Oliwie. Procedura wyłaniania wykonawcy remontu peronu SKM Wyścigi opóźniła się o kilka tygodni. W pierwszym postępowaniu przetargowym SKM odrzuciła ofertę PPTM i Rajbudu. Konsorcjum złożyło skargę w Krajowej Izbie Odwoławczej, która nakazała SKM dokonania ponownej analizy ofert.

- W wyniku ponownej analizy wybrano ofertę konsorcjum PPTM i Rajbudu - powiedział nam Leopold Naskręt, naczelnik Wydziału Marketingu i Umów SKM.

SKM będzie miała tydzień na przekazanie placu budowy, bardzo prawdopodobne zatem, że remont rozpocznie się jeszcze w sierpniu. Ile będzie trwać? Odpowiedź na to pytanie będzie prawdopodobnie znana w najbliższych dniach, po przedstawieniu szczegółowego harmonogramu prac przez wykonawcę.
Od kilku tygodni trwa remont peronu SKM na stacji Sopot. Perony w Sopocie i Sopocie Wyścigach będą przebudowane na styl retro. Zabytkowa wiata nad peronem na stacji Sopot, która na czas remontu została rozebrana, zostanie poddana konserwacji i pomalowana na kolor bursztynowy. Na peronie zostanie też położona kostka granitowa.

Przed Euro 2012 mają zostać wyremontowane jeszcze cztery inne perony SKM - Gdańsk Politechnika, Wrzeszcz i Żabianka oraz Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana. One zyskają identyczną stylistykę jak wyremontowane już perony w Gdyni Głównym i Gdańsku Oliwie.

Remont peronów jest elementem projektu: Rozwój SKM. W jego skład wchodzi także wybudowanie przed Euro 2012 blisko 2 km nowej linii wraz z przystankiem Gdańsk Śródmieście (pod wiaduktem na al. Armii Krajowej), remont 22 pociągów oraz zamontowanie na linii SKM pomiędzy Gdańskiem i Rumią zdalnego systemu sterowania semaforami i rozjazdami.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie