reklama

Sopot pamięta o swoich seniorach

Kamila GrzenkowskaZaktualizowano 
Pani Halina ma 76 lat. Mieszka w Sopocie. Bierze udział w Programie Wsparcia Osób Objętych Usługami Opiekuńczymi w Środowisku "Tęczowa Jesień".

- Jest otoczona opieką pracownika socjalnego, opiekunki środowiskowej, psychologa oraz lekarza - mówi Anna Dyksińska z biura prezydenta Sopotu. - Odwiedza ja także wolontariuszka, z którą spędza czas między innymi na rozmowie i czytaniu książek.

Dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, panią Halinę w jej domu odwiedzi wiceprezydent Sopotu Paweł Orłowski.

Sopot dba o swoich najstarszych mieszkańców, a ci zgodnie przyznają, że można tu godnie spędzić jesień życia. Ponieważ z każdym rokiem przybywa w mieście osób w wieku emerytalnym (dziś stanowią 24 proc. sopocian), powstaje coraz więcej skierowanych do nich projektów. Sopot, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi, oferuje najstarszym mieszkańcom zarówno opiekę, jak i możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Od kilku lat działa, cieszący się dużą popularnością, Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Są też kluby seniora oraz zajęcia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Kurort uczestniczy też w międzynarodowym projekcie Q-Ageing, którego celem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej seniorom.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zamierza jesienią kontynuować projekt "Kawiarnia dla seniora". Jego pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem starszych sopocian. Od początku marca do połowy czerwca wydano ponad 500 karnetów, umożliwiających zakup w wybranych kawiarniach kawy bądź herbaty w promocyjnej cenie 1 złotego. Projekt miał zachęcać seniorów do aktywności i samopomocy.

W przyszłym roku z kolei rozpocznie działalność Sopockie Centrum Seniora. Będzie się w nim mieścił dom pomocy społecznej, dzienny dom pobytu oraz część klubowa z kawiarenką internetową.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie