Sopot. Opozycja skrytykowała Jacka Karnowskiego za wynajęcie ochrony

Kamila Grzenkowska
Wspólny patrol ochroniarzy i strażników miejskich w Sopocie
Wspólny patrol ochroniarzy i strażników miejskich w Sopocie P. Świderski
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zerwał umowę z policją dotyczącą dodatkowych, płatnych służb na deptaku Monte Cassino w Sopocie. Opozycja skrytykowała go za wynajęcie ochrony.

- Podjąłem taką decyzję przed kilkoma dniami. Nie taką usługę zamawialiśmy, jaką świadczyli nam policjanci - stwierdził prezydent Sopotu.

Umowa była podpisana jeszcze przed wakacjami, na kwotę 100 tys. złotych. Miasto chciało, by na deptaku, gdzie w wakacje pojawiają się tysiące osób, przez całą dobę był obecny przynajmniej jeden patrol policyjny.

Zdaniem prezydenta Karnowskiego, patrole były rzadko widywane, więc zatrudnił, jeszcze w lipcu, firmę ochroniarską, która w weekendy, wspólnie ze strażnikami miejskimi, patroluje sopocki deptak.

Za tę decyzję został skrytykowany przez opozycję w miniony piątek, podczas sesji Rady Miasta.

- Te same zadania może przecież zrobić nasza "agencja ochrony", czyli Straż Miejska, finansowana z pieniędzy podatników. Dlaczego musimy extra jeszcze wynajmować zewnętrznych ludzi? - pytał Jarosław Kempa, radny Kocham Sopot. - Jeżeli jest taka konieczność, to po co nam ta Straż Miejska, na którą idą grube pieniądze? Swojego oburzenia nie krył też radny z klubu PiS, Piotr Meler. Ten jednak wytykał prezydentowi Sopotu przede wszystkim to, że o wynajętych przez miasto ochroniarzach dowiedział się... z mediów. - Jeżeli jest taka sytuacja, że prezydent nie dogaduje się z komendantem policji, to powinien zaprosić wszystkich radnych na spotkanie i omówić ten problem. Coś tu jest nie tak, skoro prezydent samodzielnie podejmuje takie decyzje - uważa radny Meler.

Prezydent Karnowski ripostuje, że to w jego kompetencji, a nie radnych, leży zapewnienie bezpieczeństwa w mieście, a PiS, skoro dowiaduje się z mediów o ochroniarzach, to znaczy, że nie wie, co się dzieje w mieście.

- Co do zarzutów radnego Kempy, gdybyśmy mieli zatrudnić dodatkowych strażników, to musielibyśmy to zrobić na cały rok, a ochroniarzy wynajmujemy tylko w określonych dniach - tłumaczy Karnowski.

Miasto przeznaczyło ok. 20 tys. złotych na wynajem firmy ochroniarskiej.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie