Sopot: Nie będzie koncertu z okazji 50-lecia istnienia...

  Sopot: Nie będzie koncertu z okazji 50-lecia istnienia festiwalu

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mimo iż w tym roku przypada rocznica 50-lecia istnienia festiwalu sopockiego, to żaden koncert z tej okazji się nie odbędzie. Taką decyzję ostatecznie podjęły władze Sopotu.
  Na koncerty, jak ten grupy Scorpions, poczekamy jeszcze rok

  Na koncerty, jak ten grupy Scorpions, poczekamy jeszcze rok ©Archiwum

  Mimo iż w tym roku przypada rocznica 50-lecia istnienia festiwalu sopockiego, to żaden koncert z tej okazji się nie odbędzie. Taką decyzję ostatecznie podjęły władze Sopotu.

  - Po analizie naszych możliwości finansowych na ten rok uznaliśmy, że koncert zorganizujemy w przyszłym roku. W tegorocznym budżecie nie zabezpieczono wystarczających środków. Radni "obcięli" też sporo na promocję - przyznaje Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu, dodając, że zorganizowanie jubileuszowego koncertu kosztowałoby ok. 1, 5 mln złotych.

  Sopot Festival odbędzie się dopiero za rok

  Koncert poświęcony jubileuszowi sopockiego festiwalu jeszcze niedawno planowano na koniec sierpnia. Pojawiały się różne pomysły - jeden z nich zakładał, że taka impreza odbyłaby się w ramach Top Trendy, ale ostatecznie z tego zrezygnowano.

  Tą decyzją zaskoczona jest część radnych, którzy podkreślają, że zależało im na tym, by impreza jubileuszowa odbyła się w tym roku.

  - Przecież pieniądze w budżecie można przesunąć z innej pozycji. Dowodem na to może być chociażby ostatnia sesja Rady Miasta, kiedy głosowaliśmy nad zmianami w budżecie. Zakładały one m.in. przesunięcie środków z budowy Opery Leśnej na budowę przystani jachtowej - podkreśla Anna Stasierska, radna KS, przewodnicząca komisji Kultury, Promocji i Współpracy Zagranicznej.
  Stasierska tłumaczy także, że radni nie zabezpieczyli w budżecie pieniędzy na tę imprezę, gdyż jedna z telewizji deklarowała jej organizację z własnych środków.

  - Władze miasta nieraz podkreślały, że chciałyby, aby koncert jubileuszowy odbył się w Operze Leśnej i pewnie dlatego zdecydowały się na przesunięcie - mówi Stasierska.

  Joanna Cichocka-Gula potwierdza, że koncert ma się odbyć zarówno z okazji jubileuszu, jak i otwarcia wyremontowanej opery. Odpiera też zarzuty radnej, twierdząc, że żadna telewizja w pełni nie finansuje koncertów z własnych środków i występuje o pieniądze do miasta, w którym taka impreza ma się odbyć.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo