Sopot: Mieszkańcy będą współtworzyć park

  Sopot: Mieszkańcy będą współtworzyć park

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sopocianie będą uczestniczyć w całym procesie zagospodarowania Parku Grodowego, znajdującego się na obszarze, dla którego wkrótce ma zostać uchwalony nowy plan zagospodarowania przestrzennego. To jedna z pierwszych inicatyw tego typu w kraju.
  - Podczas ostatniego spaceru ustaliliśmy, że niezależnie od planu zagospodarowania przygotowany zostanie, w ścisłej współpracy z mieszkańcami i szeroko konsultowany, program zagospodarowania parku Grodowego - zapewnia Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Zgodnie z wolą mieszkańców Sopotu chcemy, aby teren parku Grodowego pozostał ogólnodostępny, bez nowej zabudowy mieszkalnej czy pensjonatowej. Teren w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych chcemy przeznaczyć na tereny zielone z funkcją rekreacyjną.

  - Myślę, że doszliśmy do porozumienia w kwestii zachowania dzikiego charakteru parku - przyznaje Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej. - Jest jednak jeszcze kilka nierozstrzygniętych kwestii, m.in. zagospodarowania łąki przy domu z wieżą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo